ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İMAM HATİP OKULLARI YÖNETİCİLERİ VİZYON SEMİNERLERİ YAPILDI

İMAM HATİP OKULLARI YÖNETİCİLERİ VİZYON SEMİNERLERİ YAPILDI

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nce "İmam Hatip Okulları Vizyon Seminerleri" programının ilimiz ve çevre illere yönelik bölümü Ankara'da yapılıyor. Diyanet İşleri Başkanı Sayın Ali ERBAŞ, Din Öğretimi Genel Müdürü Sayın Nazif YILMAZ, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Mehmet Nezir GÜL ve Vali Yardımcısı Sayın Ali SÖZEN'in teşrifleriyle gerçekleşen programa Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR da eşlik ettiler.

Bakanlığımız Stratejik planı ve 2023 Eğitim Vizyonu "Güçlü Öğretmen, Güçlü Gelecek" bağlamında öğretmen ve okul yöneticilerinin mesleki gelişimlerine yönelik Vizyon Belgesindeki hedefler ve ilgili mevzuat çerçevesinde bölgesel olarak "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri, İmam Hatip Okulları Müdür/Müdür Yardımcıları, Meslek Dersleri, Kültür Dersleri ve Rehberlik Öğretmenleri"ne yönelik "İmam Hatip Okulları Vizyon Seminerleri" düzenlenmektedir. Bu kapsamda daha önceden Erzurum, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Düzce, Bolu, Sakarya, Yalova, Şırnak, İstanbul illeri merkez ve ilçelerinde bulunan imam hatip okulları müdür/müdür yardımcıları, İHL meslek dersleri, kültür dersleri zümre başkanları, rehberlik öğretmenleri ve 81 il milli eğitim müdürlüğü bünyesinde din öğretimine bakan il milli eğitim müdür yardımcıları/şube müdürlerine ve bazı illerimizde yine DKAB öğretmenlerine yönelik programlar gerçekleştirilmiştir.

Bu bağlamda; 13 Şubat 2020 Perşembe günü  Şehit Cengiz Polat İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda gerçekleştirilen programa; Ankara, Kırıkkale, Kırşehir ve Çankırı il merkezi ve ilçelerinde bulunan imam hatip okulları müdür/müdür yardımcıları olmak üzere 400 eğitim yöneticimiz katılmışlardır.

13-02-202013-02-202013-02-2020

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.