ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİNİN İKİNCİ YILI ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK ve Eşleri Sayın Rana SELÇUK Hanımefendi'nin  katılımlarıyla gerçekleşen "Okuryazarlık Seferberliği'nin İkinci Yılı   Etkinliği" Ankara Altındağ Halk Eğitim Merkezi'nde gerçekleşti.
     OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİNİN İKİNCİ YILI ETKİNLİĞİ  DÜZENLENDİ

 

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Ankara Altındağ Halk Eğitim Merkezi'nde gerçekleşen etkinliğe; Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK ve Eşleri Sayın Rana SELÇUK Hanımefendi, Ankara Valisi Sayın  Vasip ŞAHİN, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı  Sayın Reha DENEMEÇ, Hayat Boyu  Öğrenme Genel Müdürü Sayın Yusuf BÜYÜK, Temel Eğitim Genel Müdürü Sayın Cem GENÇOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR, Eşleri Sayın Muazzez AKPINAR Hanımefendi, Ankara İl Milli Eğitim Yöneticilerimiz, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuz YILMAZ,  öğretmenler ve okuma-yazma kurslarını tamamlayan kursiyerler katıldılar.

 Bakanlığımızın Okuryazarlık Seferberliği  Genelgesi ile  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Eşleri Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN'ın himayelerinde, zorunlu ilköğrenim çağı dışına çıkmış okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın okuma yazma öğrenmesi amacıyla ülke genelinde "Okuryazarlık Seferberliği" başlatılmıştı.

          Okuryazarlık Seferberliğinin İkinci Yılı dolayısıyla seferberliğe olan ilgiyi canlı tutmak, kamuoyunda farkındalık yaratarak tekrar bir ivme kazandırmak amacıyla Altındağ Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünde "Okuryazarlık Seferberliğinin İkinci Yılı Etkinliği" düzenlendi.

                Programa katılan kursiyerlerden Fatma ALTUNTAŞ " Okuma-yazma öğrendiğim için çok mutluyum. Çocuklarıma artık hikayeler okuyabiliyorum." dedi. Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK, programda yaptığı konuşmada okuma-yazmanın önemine değinerek, sertifikasını alan kursiyerleri kutladı.

            Programa  bir mesaj gönderen Sayın Emine ERDOĞAN mesajında: "2018 yılında başlattığımız seferberlik kapsamında çeşitli sebeplerle okuma-yazma öğrenmemiş bir milyonu aşkın vatandaşımıza ulaşıldığını memnuniyetle öğrendim.  Milletimizin kurslara gösterdiği ilgi takdire şayandır. 'Haydi kızlar okula' ile başlayıp okur-yazarlık seferberliği ile devam eden eğitim çalışmalarımızın bundan sonraki hedefi yüzde yüz okur-yazar bir ülke olarak eğitimin kalitesini arttırmaya yönelik girişimler olacaktır. Kampanyaya katılıp başarı gösteren tüm kursiyerleri tebrik ediyor, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

             Program, Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un okuma-yazma seferberliğine katılıp kursu tamamlayan  kursiyerlere belgelerini vermesi ve kitap hediye etmesiyle sona erdi.

 05-02-202005-02-202005-02-202005-02-2020

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.