ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"DOVE ÖZGÜVEN PROJESİ" KAPSAMINDA REHBERLİK ÖĞRETMENLERİMİZE EĞİTİCİ SEMİNERLER VERİLDİDokuzuncu sınıf öğrencilerimizi, medyanın ve toplumun dayattığı fiziksel görünüm ideallerinin olumsuz etkisinden kurtararak onlara kendi değerleri, kimlikleri ve yetenekleri üzerine kurulu bir özgüven inşa etmelerine yardımcı olmak amacıyla; 'Dove Özgüven Projesi' kapsamında 13-14 Kasım 2019 tarihinde, ilimizdeki resmi liselerde görev yapan rehber öğretmenlere Dr. Özgür BOLAT ve Klinik Psikolog Alev KURT tarafından eğitici eğitim programı gerçekleştirildi.

                Programa Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR ve Müdür Yardımcımız Sayın Abdurrahman TÜLÜCE katılırken, okul yöneticileri ve öğretmenler törende hazır bulundular.

         Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR yaptığı açılış konuşmasında rehber öğretmenlere seslendi;

"Biz sizleri okul yöneticilerimizin en önemli paydaşları olarak görüyoruz. Hatta öyle ki; bir okulun rehber öğretmeni ve beden eğitimi öğretmeni varsa o okullarımızda herhangi bir sorunun olmasına şaşırıyoruz. Çünkü sizler sınıflarımıza sadece bilgi değil; ilgi, sevgi, saygı ve değer taşıyorsunuz. Çünkü sizler öğrencilerimizin yüreklerine giren, onların derdini dinleyen, güne değil gönüllere hitap edenlersiniz. Öğrencilerimiz için bir umut, bir ufuk, bir vicdansınız."

Müdürümüz, öğrencilerin ve çocukların ileride nasıl birer yetişkin olacaklarının öğretmenlerinin nasıl birisi olduğuyla doğru orantılı olduğunu vurgulayarak: "Öğrencilerimize her zaman iyiyi, doğruyu, güzeli öğretme anlatma gayretinde olduğunuzu gayet iyi biliyoruz. Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bu gayretlerinize katkıda bulunmak maksadıyla Unilever A.Ş., Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Sabancı Üniversitesi işbirliğiyle Dr. Özgür BOLAT'ın liderliği ve proje ekibinin yürütücülüğünde; 2019-2020 eğitim-öğretim yılında, ilimiz genelinde tüm resmi lise ve dengi okul psikolojik danışma ve rehberlik (PDR) öğretmenlerine yönelik, Dove Özgüven Projesini düzenlendi. Bu projenin size ve tabii ki öğrencilerimize faydalı olmasını diliyorum. Biliyoruz ki kendine güvenen/özgüvenli, kararlı, mutlu, azimli ve çalışkan nesiller yetiştirmek son derece önemli ve bir o kadar da meşakkatli bir süreç. Bu süreçte en önemli dayanağımız siz kıymetli rehber öğretmenlerimizdir.  İki gün boyunca bu programa katılacak, dokuz merkez ilçemizden gelen üç yüze yakın rehber öğretmenlerimize, destekleyen tüm paydaşlarımıza ve özellikle Dr. Özgür BOLAT'a teşekkür ediyorum. Konuşmamı gelecek günlerin geçmiş günlerden daha güzel olması temennisiyle Şemsi Tebrizi'nin sözleriyle bitiriyorum."

"Bir şey yap, güzel olsun. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle. Dilin mi dönmüyor? Güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz. Beceremez misin? Öyleyse güzel bir şeye başla. Ama hep güzel şeyler olsun." dedi.

14-11-201914-11-201914-11-201914-11-2019

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.