ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“BİR YAZARI OKUMAK”: AHMET HAMDİ TANPINAR

“BİR YAZARI OKUMAK”: AHMET HAMDİ TANPINAR

         Sivil bir okuma faaliyeti olan “Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Programı”, gönüllülük ile başlayan ve devam eden, nicelikten çok niteliğe önem veren, illerden gelen talepler doğrultusunda yeni programlar ve toplantılar ile okuma faaliyetini canlı tutan bir kültür hareketidir.Milli Eğitim Bakanlığı desteğinde faaliyetlerini her geçen gün büyüten “Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Programı”, Ankara Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesinde gerçekleştirildi.

         Programa Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Şube Müdürü Sayın Osman ÖZBAHÇE, Gençlik ve Spor Bakan Danışmanı Sayın Süleyman BAYRAKTAR, Konya Milletvekili ve Anadolu Mektebi Danışma Kurulu Üyesi Sayın Orhan ERDEM, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR, Müdür Yardımcılarımız Hayati KOCA ve Abdurrahman TÜLÜCE, Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ katılırken eğitim mensupları ve öğrenciler programda hazır bulundu.

         Anadolu Mektebine bağlı olarak gönüllü “Yazar Okumaları” yapan Ankara Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesinden bir grup öğrenci; bir süredir devam eden okumalarını, düzenledikleri panelle taçlandırarak değerlendirmelerini  “Gençlerin Gözüyle Ahmet Hamdi Tanpınar” başlığı altında konukların karşısında sundular.

         Bu kapsamda Ankara Millî Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen panel programında Ahmet Hamdi Tanpınar’ın birçok eserini ve hakkında yazılmış belli başlı eserleri okuyarak yazarın fikir ve his dünyasını yakından tanıyan öğrenciler, bu birikimleri ile edebiyatseverlerin düşünce dünyalarına hitap ettiler.

         Panelin açış konuşmasını yapan isim Ankara Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Hayati KOCA oldu. Sayın KOCA konuşmasında; Anadolu Mektebinin ülkemizde değerli bir oluşum başlattığını, bununla birlikte değerli isimleri okuma ve anlamanın öğrencilerimizin ve gençlerimizin geleceği için çok önemli olduğunu belirterek  “Böyle bir çalışmaya imza atan Sami Bey’i ve değerli çalışma arkadaşlarını kutlar, destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür ederim.” dedi.

         İkinci oturumda değerlendirme konuşması yapan Ankara İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR; “Anadolu Mektebinin her oturumunu yoğun bir mutlulukla takip ediyorum. Öğretmenlikte 30 yılım geçti ve bu süreçte birçok okuma faaliyetine katıldım. Ancak Anadolu Mektebi kadar nitelikli okuma yapan herhangi bir faaliyet olmadı. Gençlerimiz oldukça özgüvenli. Bu çok önemli bir fırsattır. Başarılarınızın devamını diliyorum.” diyerek Anadolu Mektebi faaliyetlerine duyduğu beğeniyi dile getirdi.

30-04-201930-04-201930-04-201930-04-201930-04-201930-04-201930-04-201930-04-201930-04-2019

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.