ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Down sendromu bir hastalık değil, farklılıktır.

Down sendromu bir hastalık değil, farklılıktır.

21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü´nde tüm down sendromlu kardeşlerime ve ailelerine saygı ve sevgilerimi iletiyorum.

Bugün 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü. Farkındalığın ’21 Mart’ gününde olmasının nedeni ise yine kendileri kadar özel… 21. kromozomlarının 2 tane yerine 3 tane olması takvimlerde 21 Mart’ı, 21 ve 3 rakamını özel kılıyor bizlere.

21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü, bu alandaki çabaların yoğunlaştığı, neler yapılabileceğinin konuşulduğu ve bunların hayata geçirildiği bir gündür. 

Dünya Down Sendromu Günü, down sendromlu bireyler hakkında toplumsal bilinç yaratmak açısından önemli bir fırsat sunuyor bizlere. Gelin bu fırsattan yararlanalım ve farkındalık oluşturma çalışmalarının bir parçası olalım. 21 Mart’ın eşit olduğumuzun ve aramızdaki bir sayı farkın “fark” olmadığının anlaşıldığı bir gün olması dileğiyle…

Gerçek Dostlar Kromozom Saymaz!

Turan AKPINAR

İl Milli Eğitim Müdürü

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.