ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Kutlamaları İçin, Bakan Yılmaz ve beraberindeki öğrenciler Başbakanımız Binali Yıldırım’ı Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Ankara Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı ile birlikte, Çankaya Köşkünde Başbakan Binali Yıldırım’ı ziyaret eden, içlerinde şehit ve gazi çocuklarının da olduğu minik öğrenciler hem neşeli hem de duygulu anlar yaşattı.
23 Nisan Kutlamaları İçin, Bakan Yılmaz ve beraberindeki öğrenciler Başbakanımız Binali Yıldırım’ı Ziyaret Etti

Bakanlar Kurulu toplantısının yapıldığı salondaki koltuklara, bakanları temsilen oturan çocuklarla tek tek sohbet eden Başbakan Yıldırım´ın yerine Fevzi Özbey Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Yağız Efe Keçe geçti. Başbakanlık koltuğuna oturan Keçe, Türkiye´nin çocuklara bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya çocuklarıyla paylaşan ilk ve tek ülke olduğunu belirterek, bu gururu kendilerine yaşatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitleri rahmet ve minnetle andığını ifade ederek, ‘Milli iradenin ve milli egemenliğin çocuklara emanet edildiği bir ülkenin evladı olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Bütün dünya çocuklarına huzur ve mutluluk dolu nice bayramlar dilerim. Bizlere milli irade ve demokrasinin hâkim olduğu bir gelecek sağlamak için canlarını feda eden 15 Temmuz şehitlerimize Allah´tan rahmet, gazilerimize hayırlı bir ömür diliyorum. Hepsini saygı ve minnetle anıyorum.’ dedi.

Çocukların baharı müjdeleyen birer çiçek olduğuna ifade eden Başbakan Yıldırım, " Siz dünyamızı güzelleştiren meleklersiniz, sizler ülkemizin aydınlık geleceğisiniz, sizler yeryüzünün yıldızlarısınız. İnanıyorum ki sizler bin bir renkli çiçekler olarak dünyaya baharı yaşatacaksınız. Ulusal egemenlik mücadelemizin en önemli dönüm noktalarından biri 23 Nisan tarihidir. Bu tarih Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin İstanbul işgal edildikten sonra ilk olarak toplandığı tarihtir. Bu tarihin aynı zamanda çocuklar için bayram olarak ilan edilmesi bir rastlantı değildir. Ulusal egemenlik bir ülkenin, bir toplumun bağımsız olarak varlığını sağlayan en önemli husustur. Dolayısıyla 23 Nisan Bayramı, ulusal egemenliğimize sahip çıkma ve bunu sürekli kılma meselesidir. 23 Nisan´ı bütün dünya çocuklarıyla birlikte kutlamamız da bu değerin evrenselliğini göstermektedir. Aslında ülkemizin bütün çocuklarıyla bir araya gelmek, onları da kucaklamak çok arzu ederdim ama takdir edersiniz ki bu mümkün değil. Ancak sizin aracılığıyla bütün çocuklarımızı buradan bir kez daha selamlıyoruz ve sizleri 23 milyon çocuğumuz adına misafir ediyoruz."

Konuşmaların ardından, Bakanlar Kurulu’nun koltuklarına bakanları temsilen oturan çocuklar tek tek kendilerini tanıtarak, temsil ettikleri bakanlıklarla ilgili kısa bilgiler verdiler. Farklı okul ve sınıflardan 27 öğrencinin katıldığı "Temsili" Bakanlar Kurulunda, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı koltuğuna 5. sınıf öğrencisi görme engelli Elif Erol oturdu.

Ziyaret sonrasında Başbakan Yıldırım, küçük misafirlerine çeşitli hediyeler verdi; çekilen hatıra fotoğraflarının ardından ziyaret sona erdi.

24-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-2017

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.