ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Gelişim Modeli (OGM) Değerlendirme Toplantıları

Ankara Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı başkanlığında sürdürülen Okul Gelişim Modeli (OGM) kapsamında yapılan planlamalar ve çalışmalar çerçevesinde başarı ivmeleri artan ve ilimizin çeşitli ilçelerinden gelen ortaokul müdürleri ile 23 – 24 Mart tarihlerinde Yenimahalle Ankara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde değerlendirme toplantıları düzenlendi. 
Okul Gelişim Modeli (OGM) Değerlendirme Toplantıları

2017 yılının ilk TEOG sınavları için geri sayım hızla devam ederken eğitim ve öğretim ile ilgili değerlendirmelerde bulunmak; okul, yönetici, öğretmen ve öğrenci iletişimini daha etkili hale getirmek ve nihai olarak akademik başarının artmasını sağlamak amacıyla düzenlenen toplantının açış konuşmasını yapan Bardakcı, tüm eğitim yöneticilerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Her okulun değişimini ve gelişimini kendi koşulları bağlamında gerçekleştirdiğini ifade eden Bardakcı: ‘Müdürlüğümüze bağlı resmi okullarda; olumlu öğrenme ortamları yaratarak, öğrenci başarı seviyesini yükseltmek amacıyla çalışmalarını eylül ayında başlattığımız Okul Gelişim Modeli (OGM) ilk ürünlerini vermeye başladı. Biz, başlangıçta Okul Gelişim Modeli için iki temel amaç belirlemiştik. Birinci amacımız, merkezi sistem sınavlarından toplanan verilerin analiz edilmesiyle okullarımıza mevcut durumlarıyla ilgili dönütler sunmaktı. Bugün burada okullarınız için belirlediğiniz hedeflerinize, geride bıraktığımız 6 ay içindeki ulaşma oranlarınızı analiz etmek için bir araya geldik. Eğitimde akademik, sosyal, sportif ve sanatsal faaliyetlerin niteliğini, okulu merkeze alarak, artırmaya yönelik planlı çalışmalarınızdan dolayı siz eğitim yöneticilerimize en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, bu konuda sürekliliğin sağlanması için elimizden gelen her türlü desteği sağlamaya devam edeceğiz.’ dedi.

Değerlendirme toplantılarında İl Koordinasyon Ekibinin sunumu eşliğinde bütün okul müdürlerine beşer dakika konuşma süresi verildi. Okul müdürleri, Okul Gelişim Modeli (OGM) çalışmaları çerçevesinde kendi okul verileri, özellikleri, sosyal ve ekonomik gelişmişlik durumu ile ilgili çalışmalarını anlattı.

27-03-201727-03-201727-03-201727-03-2017

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.