ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Mucizenin Eseri; Çanakkale Zaferi

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 102. Yıl Dönümünde Ankara Valisi Ercan Topaca ve beraberindeki heyet Anıtkabir´i ziyaret etti. 
Bir Mucizenin Eseri; Çanakkale Zaferi

Bir mucizenin eseri olan Çanakkale Zaferi’ni anmak için Anıtkabir´de düzenlenen törene Ankara Valisi Ercan Topaca ile birlikte 4.Kolordu ve Ankara Garnizon Komutanı Korg. Mehmet Faruk Şengün, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Gökşin,  Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, Belediye Başkanları, Bölge ve İl Müdürleri, İl Millî Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, şehit aileleri ve gaziler ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Ankara Valisi Ercan Topaca ve beraberindeki protokol heyetinin Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından saygı duruşu ve İstiklâl Marşı okundu. Daha sonra Misak-ı Milli Kulesinde Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Ankara Valisi Ercan Topaca, ziyaretin sonunda, Türk bayraklarıyla Anıtkabir´e gelen lise öğrencilerinin yanına gelerek onlarla sohbet etti ve fotoğraf çektirdi.

Anıtkabir ziyaretinin ardından heyet, Cebeci Askeri Şehitliği’nde düzenlenen anma törenine katıldı. Şehit ailelerinin de katıldığı törende, Şehitlik Anıtı´na çelenk bırakıldıktan sonra şehitler anısına saygı atışı yapıldı ve askeri bando eşliğinde İstiklal Marşı okundu. Şehitler için Kur´an okunmasının ardından dua edildi.

20-03-201720-03-201720-03-201720-03-2017

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.