ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklâl Marşı, 96. Yılında Taceddin Dergahında Okundu

İstiklâl Marşı’nın kabulünün 96. yıl dönümünü kutlamak ve Millî Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anmak için Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Türkiye Yazarlar Birliği tarafından düzenlenen “İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” programı Taceddin Dergahında yapıldı.
İstiklâl Marşı, 96. Yılında Taceddin Dergahında Okundu

Milletimizin istikbal mücadelesinin en çetin döneminde birliğimizi, beraberliğimizi ve azmimizi anlatan millî marşımız İstiklal Marşı’nın yazıldığı mekân olan Taceddin Dergâhında yapılan anma programına Ankara Valisi Yardımcısı Ali Sözen, Altındağ Kaymakamı Erol Karaömeroğlu, Ankara Vakıflar Bölge Müdürü Temel Ünlü, Ankara Millî Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, TYB Genel Başkanı Musa Kazım Arıcan ve TYB Vakfı Mehmet Akif Araştırmaları Merkezi Başkanı Mehmet Doğan katıldı.

Anma töreni Hacı Bayram Camii Baş imam hatibinin Kur´ân-ı Kerim okumasıyla başladı. Ankara Vakıflar Bölge Müdürü Temel Ünlü konuşmasında İstiklal Marşı´nın yazıldığı dergâhın önünde İstiklal Marşı´nın kabul edildiği günü ve Mehmet Âkif´i anmaktan gurur duyduklarını anlattı.  Ankara Valisi Yardımcısı Ali Sözen ise, ‘Merhum Âkif düşünen ve düşündüğü gibi yaşayan bir kişi idi. Merhumla beraber tüm şehitlerimizi şükranla yad ediyoruz.’  dedi.

Tören sonunda Kur´ân-ı Kerim tilaveti ve Ankara İstiklâl Marşı Okuma yarışması birincisi Neva Öztürk İstiklâl Marşı okudu.

14-03-201714-03-2017

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.