ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYÂLLERİ MÜHENDİS OLMAK

HAYÂLLERİ MÜHENDİS OLMAK

          Savunma sanayinin göz bebeği yerli üretim araçlar, Keçiören Şehit Fatih Erdoğan İlkokulu 4. Sınıf Öğrencilerimize ilham oldu.

          Keçiören Şehit Fatih Erdoğan İlkokulu Ailesine Sorduk: 

          " Sizlere, millî savunma sanayi projelerinin maket modellerini yapmanızda ilham veren nedir?

          Ülkelerin üretmeden kalkınması mümkün değildir. Dünyada ve ülkemizde en önemli, en değerli üretim; sanayi alanında yapılan üretimdir. Son yıllarda yerli sanayide ve özellikle de savunma sanayisinde çok önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Savunma sanayisindeki bu gelişmeleri çocuklarımıza anlatarak onların millî bilinçlerinin oluşum sürecini daha da desteklemek öncelikli hedefimizdir. Bu hedefe ulaşmak için çocuklarımız, hayranı oldukları savunma sanayinin göz bebeği yerli üretim araçların özelliklerini öğrenerek ve maket modellerini yaparak sürece dâhil oldular.

          Ülkemizin daha güçlü yarınlarında; bugün çocuklarımızın yüreklerine düşen bu heyecanın artarak devam etmesini sağlamak ve kalbi bu vatan için çarpan, ülkesi için üreten, ilim ve irfan sahibi bir neslin yetişmesine katkıda bulunmak en büyük ilham kaynağımız."

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.