ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN "ENGEL YOK"

HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN

Engellerine rağmen, yaşama sevincini kaybetmeyen, sınırlarını zorlayarak kendilerini geliştiren engellilerimizin azimleri ve kararlılıkları, başarıyı hedefleyen herkese örnek teşkil etmektedir.

Allah'ın topluma birer emaneti olarak kabul ettiğimiz engellilerimizin hayatın tüm alanlarında tüm zorluklara rağmen, sergiledikleri mücadele toplumumuz için, birer güç kaynağıdır.

Fiziki engellerin değil, kalplerdeki engellerin sorun olduğu bilincinin tüm topluma yayılması; zihinlerdeki engellerin kaldırılması ve engelli vatandaşlarımızın bizim bir parçamız olduğu gerçeğinin idrak edilmesi aynı zamanda insanlığa saygının bir göstergesidir.

Tohum nasıl toprağın bağrına emanetse engelli bireyler de topluma birer emanettir. Hiçbir engellinin durumunun kendi seçimi olmadığının bilinci ile engellilerimizin haklarını kullanabilmelerini, imkânlardan faydalanabilmelerini sağlamak, onlara yardımcı olmak, destek vermek sorumluluğunu taşıyor, bu bilinçle çalışmalarımıza yön veriyoruz.

Engelliler Haftası'nın toplumsal duyarlılığın artmasına vesile olmasını temenni ediyor, karşılaştıkları sorunları azimle, inançla aşmayı başaran engellilerimiz ile ailelerinin Engelliler Haftası'nda farkındalıklarının daha da artmasını diliyorum.

 

                                                                                                                                    Turan AKPINAR

                                                                                                                                 İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

   13-05-2019                                                                                                                                                                                                 

 

 

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.