ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezleri Değerlendirme Toplantısı

Halk Eğitim Merkezleri Değerlendirme Toplantısı

25 ilçemizde bulunan Halk Eğitim Merkezleri ve Meslekî Eğitim Merkezleri müdürleri Altındağ Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda yapılan değerlendirme toplantısında bir araya geldi.


Yapılan değerlendirme toplantısına Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel, Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, Altındağ İlçe Millî Eğitim Müdürü Şefika Biçer, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleriyle Halk Eğitim Merkezleri ve Meslekî Eğitim Merkezleri müdürleri katıldı.


Ankara’nın, Halk Eğitim Merkezleri ve Meslekî Eğitim Merkezlerindeki kursiyer sayısı bakımından çok iyi durumda olduğunu belirten Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel, alanlarının en güzel tarafının; her yaştan, her düzeyde, farklı ekonomik durumlara sahip insana ulaşabilmek olduğunu ayrıca ilerleyen süreçte daha iyi hizmet verebilmek adına planlamalarını yaptıklarını söyledi.


Toplumun hızlı bir değişimin içinden geçtiğini, ihtiyaçların her geçen gün çeşitlendiğini ve hedef kitlenin her geçen gün genişlediğini belirten Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt: “Sadece 1 milyona yaklaşan örgün eğitim öğrencisinin değil 5 milyona yaklaşan Ankara’mızda yaşayan her kademeden, farklı eğitim düzeylerine sahip, farklı yaş ve statülerdeki insanımızın ihtiyaç duyduğu eğitime ulaşmasını sağlamakla da görevliyiz. Halk Eğitim Merkezlerimiz ve Meslekî Eğitim Merkezlerimiz bu bakımdan çok önemli bir konumda bulunuyorlar.”dedi.


Altındağ Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda çeşitli kurslara katılan kursiyerler de yaptıkları konuşmalarda Halk Eğitim Merkezlerinin kendi ve çevreleri için önemini ortaya koyan konuşmalar yaptılar.


Toplantı sonunda misafirlere hoş bir sürpriz yapan Doğan Çağlar Özel Eğitim Meslek Lisesinin ortopedik engelli öğrencilerinden oluşan Mehter Takımı çaldıkları mehter marşlarıyla misafirlere unutulmaz anlar yaşattılar.

 

13-04-201613-04-201613-04-201613-04-201613-04-201613-04-2016

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.