ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gürcistan Tiflis’ten Gelen Çocuklarımızın İl Milli Eğitim Müdürü’nü Ziyaretinde Duygulu Anlar Yaşandı

Gürcistan Tiflis’ten Gelen Çocuklarımızın İl Milli Eğitim Müdürü’nü Ziyaretinde Duygulu Anlar Yaşandı

 

Gürcistan Tiflis Sadaklı Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Ankara Milli Eğitim Müdürü’nü ziyaret etti.

 

Çocuklarımıza, bugün yaptıkları ve yarın yapacakları makam ziyaretlerinden söz eden Bozkurt: “ Ankara’ da çocuklarımızla bu güzel ve anlamlı günü paylaşmaktan dolayı çok mutluyum. Bu bayramda sizinle birlikte olmaktan dolayı ayrıca gururlu olduğumu da belirtmeliyim. Sizlere ev sahipliği yapmak, dostluk bağlarını böyle güzel bir organizasyonla geliştirmek inceliğini gösteren Fevzi Özbey İlk ve Ortaokulu’ nun değerli yönetici, öğretmen ve öğrencilerine de bu vesileyle teşekkür ediyorum. Eminim sizleri çok iyi ağırlıyorlardır.

 

Dünyada çocuklarına bayram armağan eden tek ülkeyiz. Türkiye bütün dünya çocuklarına bu vesileyle kucak açıyor; dünya barışı için önemli bir kapı aralamış oluyor. Bu nedenle her yıl olduğu gibi bu yıl da çocuklarımız ve dünya çocuklarıyla birlikte Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın haklı gururu ve coşkusunu yaşıyoruz. Biz geleceğimiz olarak gördüğümüz çocuklarımız için her konuda olduğu gibi eğitimde de her şeyin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Fatih projesi, bunlardan sadece biri… Öğretmen ve öğrencilere tablet dağıtımına devam ediyoruz; okullarımızın yarısına etkileşimli tahta kurulumunu tamamladık. Çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz.” diye sözlerini sürdürdü.

 

Tiflis Sadaklı Ortaokulu Müdürü Seyyad Xelilov da kısa konuşmasında Türkiye’ de ve Ankara’ da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi: “ Büyüklerimiz ‘devlet ve millet için artım ve eğitim çok mühimdir’ derler; yani nüfus artışı ve eğitimin çok önemli olduğunu söylerler. Biz Türkiye’yi çok önemli görüyoruz; özellikle eğitimde yaptıklarınızı, merakla takip ediyoruz. Burada kardeşlerimiz de siz de bizi çok iyi ağırlıyorsunuz. Türkiye’de olmaktan, sizleri tanımaktan dolayı çok mutluyuz.” dedi.

 

Çankaya Fevzi Özbey İlk ve Ortaokulu Müdürü Gülümser Erdem de Gürcistan’ dan Müslüman Türk kardeş topluluğu ağırlamaktan; onlarla gönül köprüsü kurmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirtti. Çocuklarımızla birlikte Tiflis’ ten gelen Kara Papak ve Azeri kardeşlerimizin çocuklarına bayram coşkusunu birlikte yaşama imkânı sunmaktan dolayı ayrıca mutluluk duyduklarını sözlerine ekledi.

 

Erol Bozkurt, Tiflis Sadaklı Okulu öğretmenleri ve öğrencileriyle bir süre sohbet etti. Ziyaret, hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

 

Gürcistan Tiflisten Gelen Çocuklarımızın İl Milli Eğitim Müdürünü Ziyaretinde Duygulu Anlar YaşandıGürcistan Tiflisten Gelen Çocuklarımızın İl Milli Eğitim Müdürünü Ziyaretinde Duygulu Anlar YaşandıGürcistan Tiflisten Gelen Çocuklarımızın İl Milli Eğitim Müdürünü Ziyaretinde Duygulu Anlar YaşandıGürcistan Tiflisten Gelen Çocuklarımızın İl Milli Eğitim Müdürünü Ziyaretinde Duygulu Anlar YaşandıGürcistan Tiflisten Gelen Çocuklarımızın İl Milli Eğitim Müdürünü Ziyaretinde Duygulu Anlar YaşandıGürcistan Tiflisten Gelen Çocuklarımızın İl Milli Eğitim Müdürünü Ziyaretinde Duygulu Anlar YaşandıGürcistan Tiflisten Gelen Çocuklarımızın İl Milli Eğitim Müdürünü Ziyaretinde Duygulu Anlar YaşandıGürcistan Tiflisten Gelen Çocuklarımızın İl Milli Eğitim Müdürünü Ziyaretinde Duygulu Anlar YaşandıGürcistan Tiflisten Gelen Çocuklarımızın İl Milli Eğitim Müdürünü Ziyaretinde Duygulu Anlar YaşandıGürcistan Tiflisten Gelen Çocuklarımızın İl Milli Eğitim Müdürünü Ziyaretinde Duygulu Anlar Yaşandı

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.