ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gölbaşı MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’i Ağırladı

Gölbaşı MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’i Ağırladı

 

MEB Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin Ankara’daki eğitim kurumlarını ziyaretleri kapsamında dün Gölbaşı Şehit Sebahattin Koçak Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti.

 

Ziyareti süresince Müsteşar Tekin’e eşlik eden Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, Müsteşar Tekin’in okula gelişinden önce yöneticiler ve öğretmenlerle bir araya gelip sohbet etti.

 

Yönetim anlayışlarının temelinde her zaman öğretmen ve öğrenciye öncelik verdiklerini söyleyen Bozkurt, öğretmenlerine sırtını dönen, okul adına aldığı kararlarına ve yürüttüğü çalışmalara onları dâhil edemeyen yöneticilerin başarılı olma şanslarının olmadığını vurguladı. “ Biz çalışmalarımızı hep ‘mutlu okul’u oluşturmak üzerine yürütüyoruz. Okulun mutlu olması için içindeki insanların mutlu olması şart. İşte biz de tam bunu sağlamaya çalışıyoruz. Ben başta olmak üzere bütün yöneticiler, siz öğretmenlerimizin önünü açmak ve işini kolaylaştırmak için çalışıyoruz.” diye sözlerini tamamladı.

 

Gölbaşı Şehit Sebahattin Koçak Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne gelen Tekin, okulun birimlerini inceleyip ders yapan öğrenci ve öğretmenleri sınıflarında ziyaret etti. Öğrencilerden herhangi bir beklenti, dilek ve taleplerinin olup olmadığını sordu. Tekin, Ankara Milletvekili Zelkif Kazdal ile birlikte öğrencilerle yakından ilgilenip şakalaştı; bir süre sohbet etti. Öğrenci ve öğretmenlerin taleplerini tek tek dinleyip not alan Müsteşar, eğitim öğretim faaliyetlerinin iyi bir ortamda yürütülmesi için seferber olduklarını; bu nedenle taleplerin karşılanması için ellerinden geleni yapmaya gayret edeceklerini vurguladı. Öğrencilerin spor salonu isteğini memnuniyetle karşılayan Tekin, arsa tahsis ve imar çalışmasının çözülmek üzere olduğunu öğrendiğini; salonun inşaatına en kısa sürede başlanması için girişimde bulunacağını sözlerine ekledi.

 

Öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelen Tekin ve Bozkurt öğretmenlerin sorularını cevapladı; sorunlarını, talep ve şikâyetlerini dinledi. Öncelikle okulun eğitim ve öğretimle ilgili ihtiyaçlarının karşılanmasına çaba göstereceklerini anlatan Tekin, müfredat ve mevzuatla ilgili öğretmenlerin değerlendirme ve eleştirilerini de çalışmalarına ışık tutması açısından önemsediklerini, bunları değerlendirmek için çalıştaylar düzenlediklerini belirterek isteklerin gereği için ilgili birimlere iletileceğini ifade etti.

 

Milli Eğitim Müdürü Bozkurt da Müdürlük olarak okul ve öğrencilerin eğitim öğretime dönük ihtiyaçlarının ivedilikle karşılanması için üzerlerine düşeni yapmaya gayret edeceklerini belirtti.

 

Doç. Dr. Yusuf Tekin’ in ziyaretinde Ankara Milletvekili Zelkif Kazdal, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Murat Bey Balta’nın yanı sıra Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan, Belediye Başkanı Fatih Duruay, İlçe MEM Hayrettin Balcı da hazır bulundu.

 

Gölbaşı MEB Müsteşarı Yusuf Tekini AğırladıGölbaşı MEB Müsteşarı Yusuf Tekini AğırladıGölbaşı MEB Müsteşarı Yusuf Tekini AğırladıGölbaşı MEB Müsteşarı Yusuf Tekini AğırladıGölbaşı MEB Müsteşarı Yusuf Tekini AğırladıGölbaşı MEB Müsteşarı Yusuf Tekini AğırladıGölbaşı MEB Müsteşarı Yusuf Tekini AğırladıGölbaşı MEB Müsteşarı Yusuf Tekini AğırladıGölbaşı MEB Müsteşarı Yusuf Tekini AğırladıGölbaşı MEB Müsteşarı Yusuf Tekini AğırladıGölbaşı MEB Müsteşarı Yusuf Tekini AğırladıGölbaşı MEB Müsteşarı Yusuf Tekini AğırladıGölbaşı MEB Müsteşarı Yusuf Tekini AğırladıGölbaşı MEB Müsteşarı Yusuf Tekini AğırladıGölbaşı MEB Müsteşarı Yusuf Tekini AğırladıGölbaşı MEB Müsteşarı Yusuf Tekini AğırladıGölbaşı MEB Müsteşarı Yusuf Tekini Ağırladı

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.