ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"GENÇ HATİPLER HUTBE OKUMA YARIŞMASI" BÖLGE FİNALİ İLİMİZDE YAPILDIAtatürk Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu koordinatörlüğünde MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Anadolu İmam Hatip Liseleri arası "Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışması" bölge finali Keçiören İlçemizde gerçekleştirildi.

Kuzey Ankara Merkez Camii ve Külliyesi'nde yapılan etkinliğe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR katılırken Pursaklar Kaymakamı Mehmet YILDIZ,  Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Hayati KOCA, Mehmet ÇALIŞKAN, Göktan METO, Keçiören Milli Eğitim Müdürü Ayhan IŞIK, Pursaklar Milli Eğitim Müdürü Mustafa KILIÇGİL, Keçiören İlçe Müftüsü Mehmet Şahin, öğretmen, öğrenci ve veliler programda hazır bulundular.

Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin meslek dersleri başta olmak üzere ders kazanımlarını desteklemek, mesleki bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak, akademik ve sanatsal alanlarda ilgi, istidat ve kabiliyetlerini geliştirmelerine olanak sağlamak amacıyla yapılan yarışmada Ankara, Karabük, Kastamonu, Zonguldak, Bartın, Sinop, Çankırı, Kırıkkale, Çorum ve Bolu illerinden 13 öğrenci katıldı. Minbere çıkan öğrenciler en güzel hutbeyi okumak için birbirleri ile yarıştı.

Okullarını temsilen sırayla minbere çıkan öğrenciler, önceden hazırladıkları konulardaki hutbelerini okudu. Yarışma sonucunda sıralama şu şekilde oldu:

1 - Yusuf Eren Görgülü                                     Ankara Tevfik İleri Anadolu İHL

2 - Süleyman Buğrahan Göç                         Sinop Gerze Anadolu İHL

3 - Yusuf Saçmacı                                             Çorum Prof. Dr. Hayrettin Karaman Anadolu İHL

06-03-2020

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.