ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Geçmişten Geleceğe Eğitim Denetimi ve Müfettişlik” Konulu Panel Sunumu Gerçekleşti

“Geçmişten Geleceğe Eğitim Denetimi ve Müfettişlik” Konulu Panel Sunumu Gerçekleşti

 

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü, İ.D. Bilkent Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve TED Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen “Geçmişten Geleceğe Eğitim Denetimi ve Müfettişlik Paneli” 18 Aralık Perşembe günü saat 09.00’da İ.D. Bilkent Üniversitesi Mithat Çoruh Konferans Salonunda gerçekleşti.

 

Koordinatörlüğünü Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanlığının  yaptığı,  Türkiye’de denetim ve müfettişlik mesleğinin güncel sorunları ve bu sorunlara çözüm önerilerinin ele alınacağı panele büyük ilgi gösterildi. Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik ve Denetim Başkanı Atıf Ala, Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik, Bilkent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Kürşat Aydoğan, Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık, İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Mehmet Öztürk, Maarif Müfettişleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı panele, Bilkent, Ankara ve TED Üniversitelerinin birbirinden değerli akademisyenleri de panelist olarak katıldı.

 

Panelde konuşma yapan Maarif Müfettişleri Başkanı Mehmet Öztürk bu paneli düzenleme gayretlerinin içerisinde: “Ben güler yüzlü rehberlik yapan müfettiş olmak istiyorum. Eksiklikleri, olabilecekleri önceden gören, yol gösteren, rehberlik eden, bilgili, donanımlı insan gibi insan olmak istiyorum.” anlayışının yer aldığını ifade etti.

 

Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt yaptığı konuşmasında: “Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü ve üç güzide üniversitemizle birlikte gerçekleştirdiğimiz özelde teftiş kurumu genelde de Milli Eğitim, yönetim, teftiş ve birbirleriyle ilişkilerinin değerlendirileceği bir paneli beraberce düzenledik. Bakanlığımızın üst düzey yöneticilerinin aramızda olması bu organizasyona verilen değerin ne kadar büyük olduğunun göstergesidir.

 

Denetim, rehberlik ve müfettişlikle ilgili yapılan son değerlendirmelerin neticesinde İlköğretim ve Bakanlık Müfettişliğinin tek isim altında birleştirilmesi ve bununla birlikte Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğüne 250’ye yakın Bakanlık Müfettişinin aktarılmasıyla  Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Teftiş bölümü verimli çalışmalara imza atmıştır. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak aradan geçen  kısa zamana karşın Maarif Müfettişliği Başkanlığının böyle bir organizasyonu gerçekleştirmesini son derece önemsediğimi ifade etmek istiyorum.

 

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğünde teftiş ve denetim görevini sağlayan 27 grup olarak çalışan 390 civarında Maarif Müfettişimiz var. Maarif Müfettişi arkadaşlarımızla her ayın sonunda bir araya gelerek yaptığımız toplantılarda her bir grubun bir aylık denetimi neticesinde elde edilen sonuçlarını değerlendirdiğimizde, okullar ve kurumlarımızın hangi aşamada olduklarıyla ilgili genel değerlendirmelerimizi yapabiliyor; diğer bir deyişle araziden önemli bilgileri alıyor ve araziyi daha iyi değerlendirebiliyoruz.” dedi.

 

Milli Eğitim Müdürü Bozkurt, panele ev sahipliği yapan Bilkent Üniversitesi Rektör ve Yardımcısına, panelist olarak destek veren değerli hocalara ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

 

Panel Vitamin Öğretmen Portalında canlı yayında verildi.

 

Geçmişten Geleceğe Eğitim Denetimi ve Müfettişlik Konulu Panel Sunumu GerçekleştiGeçmişten Geleceğe Eğitim Denetimi ve Müfettişlik Konulu Panel Sunumu GerçekleştiGeçmişten Geleceğe Eğitim Denetimi ve Müfettişlik Konulu Panel Sunumu GerçekleştiGeçmişten Geleceğe Eğitim Denetimi ve Müfettişlik Konulu Panel Sunumu GerçekleştiGeçmişten Geleceğe Eğitim Denetimi ve Müfettişlik Konulu Panel Sunumu GerçekleştiGeçmişten Geleceğe Eğitim Denetimi ve Müfettişlik Konulu Panel Sunumu GerçekleştiGeçmişten Geleceğe Eğitim Denetimi ve Müfettişlik Konulu Panel Sunumu GerçekleştiGeçmişten Geleceğe Eğitim Denetimi ve Müfettişlik Konulu Panel Sunumu GerçekleştiGeçmişten Geleceğe Eğitim Denetimi ve Müfettişlik Konulu Panel Sunumu GerçekleştiGeçmişten Geleceğe Eğitim Denetimi ve Müfettişlik Konulu Panel Sunumu GerçekleştiGeçmişten Geleceğe Eğitim Denetimi ve Müfettişlik Konulu Panel Sunumu GerçekleştiGeçmişten Geleceğe Eğitim Denetimi ve Müfettişlik Konulu Panel Sunumu GerçekleştiGeçmişten Geleceğe Eğitim Denetimi ve Müfettişlik Konulu Panel Sunumu Gerçekleşti

MEB Beşevler Kampüsü I Blok 1.Kat Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.