ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN TEMSİL HEYETİ İLE BİRLİKTE ANKARA'MIZA TEŞRİFLERİNİN 102. YILI

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN TEMSİL HEYETİ İLE BİRLİKTE ANKARA'MIZA TEŞRİFLERİNİN 102. YILI

          Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Temsil Heyeti Üyeleri'nin Dikmen sırtlarından Ankara'mıza adım attıkları gün olan bugün de Ankara'mız; Kurtuluş Savaşı'nın ana merkezi konumunda bulunmuş, Cumhuriyet'imizin kuruluşundan günümüze uzanan yolda önemli görev ve kararlara ev sahipliği yapmış, bağımsızlık fikrinin simgesi olmuştur.

          Millî Mücadele'nin sevk ve idare merkezi olarak tarihî bir misyon üstlenmiş olan Ankara'mız ve Ankaralılar; bir dönüm noktasında stratejik kararların alınmasına, TBMM'nin kurulmasına, Cumhuriyet'in ilanına ve devletin temel kurumlarının teşkiline şahitlik etmiştir.

          İnanıyorum ki Ankara'mız hepimizin gayretiyle bugün bulunduğu noktadan çok daha ileri bir seviyeye gelecek potansiyele sahiptir. Hepimiz bunun için canla başla çalışmalıyız.

          Bu duygu ve düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Temsil Heyeti ile birlikte Ankara'mıza teşriflerinin 102. yılında, İstiklâl Savaşı'nın tüm kahramanlarını şükran ve minnetle yâd ediyor, tüm Ankaralıları en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.