ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ETİMESGUT BİLSEM ÖĞRENCİLERİMİZ "SANDALYEM MASAMI KUCAKLADI PROJESİ"Nİ HAYATA GEÇİRDİLER

ETİMESGUT BİLSEM ÖĞRENCİLERİMİZ

          Etimesgut BİLSEM Öğrencilerimiz; Nurullah Salih COŞ ve Egemen GÜRSOY, Autodesk Fusion-360 Programı'nda yazılımını 3 boyutlu olarak tasarlayıp hayata geçirdikleri; "Sandalyem Masamı Kucakladı Projesi" ile tekerlekli sandalye kullanan bireylerin de kolaylıkla resim yapabilmesi için umut oldular.

          "Sandalyem Masamı Kucakladı Projesi"nin tasarımda masa kolaylıkla açılabilir şekildedir. Masanın sağ tarafına, kapaklı erişilebilirliği yüksek bölmeler eklenmiş ve bu bölmeler; boya kalemi, fırça ve su haznesine sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Tasarımın ana modellemesinin özgünlüğünü ise arıların peteklerinde kullandıkları altıgen şekiller oluşturmuş ve arıların sahip oldukları çalışkanlık, disiplin ve özgürlük yansıtılmak istenmiştir. 

          Öğrencilerimiz Nurullah Salih COŞ ve Egemen GÜRSOY bu projeleriyle TEKNOFEST Finalleri'nde Ankaramızı da gururla temsil ederek; Türk Marka ve Patent Kurumu'na da tasarım başvurusunda bulunmuşlardır.

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.