ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erol Bozkurt Temel Eğitime Bağlı Okul Müdürleriyle Sohbet Toplantısında Bir Araya Geldi

Erol Bozkurt Temel Eğitime Bağlı Okul Müdürleriyle Sohbet Toplantısında Bir Araya Geldi

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt Temel Eğitime bağlı ilkokul ve ortaokul müdürleriyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda kahvaltı eşliğinde samimi bir sohbet toplantısı yaptı.

 

Temel Eğitime bağlı, farklı ilçelerden farklı özellikleri bulunan okulların durumunu ve işleyişini sahayı en iyi tanıyan ve sahada hizmet veren okul müdürleriyle değerlendirmek amacıyla düzenlenen toplantıda Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’a, Temel Eğitim Şubesi Müdür Yardımcısı Murat Sertsöz de eşlik etti.

 

Her bir okul müdürünün görüşünü belirttiği ve okullarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunduğu toplantıda okul müdürleri, böyle bir toplantı ortamında bulunmaktan duydukları mutluluğu ve kendilerine değer verildiğini hissettiklerini dile getirdi.

 

Toplantının oldukça güzel ve verimli bir ortamda geçtiğini belirten Milli Eğitim Müdürü Bozkurt bu toplantılarla sahayı daha yakından tanıdıklarını, okul müdürlerinin bakış açılarını ve yaklaşım tarzlarını daha iyi görebildiklerini ifade etti. Bozkurt konuşmasının devamında müdürlere: “Öğretmenlerle işbirliği içinde ve uyumlu olarak okulu birlikte yönetirseniz sıkıntılar azalacak ve sizi yormayacaktır. İdarecilerinizi sadece yardımcılarınız olarak görmekten ziyade beraber yol yürüdüğünüz, sorunları beraberce göğüslediğiniz yol arkadaşları olarak görmeniz işlerinizi ciddi anlamda kolaylaştıracaktır. Müdürlük bir statü uygulamak ya da başkalarının üzerinde bir otorite kurmak değildir. Müdürlük hizmet edebilmektir. Müdürlük işleri kolaylaştırabilmektir. Ne kadar hizmet edebiliyorsanız ya da başkalarının işlerini kolaylaştırabiliyorsanız sizin işleriniz de o derece kolaylaşacak ve çalışmaktan o derece mutlu olacaksınız.” dedi.

 

Konuşmasının devamında bu tarz toplantılara devam edeceklerini ve çalışmalarında bu toplantılardan çıkan değerlendirmeleri dikkate alacaklarını belirttikten sonra toplantıda hazır bulunan tüm müdürlere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

Temel Eğitim Şubesi Müdür Yardımcısı Murat Sertsöz toplantıda her bir okul müdürünün yaptığı değerlendirmeleri çok dikkatli dinlediğini ve gerekli notlarını aldığını dile getirdikten sonra gerekli durumlarda kendisine istedikleri zaman ulaşabileceklerini de sözlerine ekledi.

 

Erol Bozkurt Temel Eğitime Bağlı Okul Müdürleriyle Sohbet Toplantısında Bir Araya GeldiErol Bozkurt Temel Eğitime Bağlı Okul Müdürleriyle Sohbet Toplantısında Bir Araya GeldiErol Bozkurt Temel Eğitime Bağlı Okul Müdürleriyle Sohbet Toplantısında Bir Araya GeldiErol Bozkurt Temel Eğitime Bağlı Okul Müdürleriyle Sohbet Toplantısında Bir Araya Geldi

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.