ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erol Bozkurt Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumlarının Müdürleri ile Sohbet Toplantısında Bir Araya Geldi

Erol Bozkurt Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumlarının Müdürleri ile Sohbet Toplantısında Bir Araya Geldi

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, mesleki ve teknik eğitim veren okul ve kurumların müdürleri ile sohbet toplantısı düzenleyerek Mesleki eğitimin durumunu sahada hizmet veren yöneticilerle değerlendirdi.

 

Bozkurt konuşmasına, Bakanlığımızın ve hükümetin mesleki teknik eğitimi çok önemsediğini; bu alanda ciddi yatırım ve çalışmalar yaptığını vurgulayarak başladı. Bu durumun bir devlet politikası olarak değerlendirildiğini göstermek için Bakanımız Nabi Avcı’nın, hem 2014- 2015 Eğitim Öğretim Yılı açılışını hem de birinci yarıyıl karne dağıtım törenini bir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yaptığına işaret etti. “ Bakanlığımız, ülkemizin geleceğinde teknik donanımı yüksek bireylerin önemli bir pay sahibi olacağına inandığı için, mesleki ve teknik eğitime büyük önem veriyor. Dünya ile rekabet edebilecek bireyler yetiştirmemiz gerektiğinin bilincinde olarak çalışmalar yapıyor.”dedi.

 

Bu perspektiften değerlendirildiğinde Başkent olarak mesleki ve teknik eğitimde de Türkiye’ye ilham kaynağı oluşturacak, model olacak, öncülük edecek çalışmalar yapmak gerektiğine değinen Bozkurt,  “ Kızılcahamam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi böyle bir adım atarak bizi hem gururlandırdı hem de gelecek için umutlandırdı. Uluslararası bir projede lider ekip olarak istenirse neler başarılabileceğini kanıtladı. Huzurunuzda bu güzide okulumuzun müdürüne ve projeye katkısı olan öğretmenlerimize bir kez daha teşekkür ve takdirlerimizi sunuyorum. Hepinizin okulunda bu potansiyel var, sizin de çok güzel şeyler başarabileceğinizi biliyorum.”diyerek bu konudaki yaklaşımlarının Bakanlığımızdan farklı olmadığını ortaya koydu.

 

Müdürlük olarak mesleki eğitimin hak ettiği yere ulaşması ve ülke kalkınmasında lokomotif görevi üstlenmesi için üzerlerine düşeni fazlasıyla yerine getireceklerini anlatan Erol Bozkurt; ses getirecek, gençlerimizin ve ülkemizin ufkunu açacak çalışmalar yapacak okulların ve yöneticilerinin her zaman arkasında duracaklarını, onları destekleyeceklerini vurguladı.

 

Toplantının devamında Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin ve Mesleki Eğitim Merkezlerinin müdürleri çalışmaları, projeleri, hedefleri ve karşılaştıkları sorunları Milli Eğitim Müdürü ile paylaştılar. Bozkurt, yöneticilerin okulun ve yönetimin sorumluluğunu müdür yardımcılarıyla hatta öğretmenleriyle paylaşmalarını tavsiye etti. “ Değerli arkadaşlar; fiziken ve ruhen sağlıklı olmanız, huzurlu olmanız başarınız açısından da önemlidir. Okulun bütün yükünü sırtlanmanızı, onun altında ezilip uykularınızı kaçırmanızı istemiyoruz. Biz ‘mutlu okul’ istiyoruz. Bunun da mutlu yönetici, öğretmen ve öğrencilerle mümkün olabileceğine inanıyoruz.” dedi.

 

Mesleki ve Teknik Eğitim ve Hayat Boyu Öğrenme Şubesi Müdürleri Hüseyin Ünlü ile Ahmet Pala’nın da katıldığı toplantı samimi bir havada gerçekleşti. Bozkurt, ilk ve orta dereceli diğer okulların müdürleriyle de bu tür istişarelerde bulunmak istediğini, düzenlenen bu toplantının da çok yararlı olduğunu vurguladı. 

 

Erol Bozkurt Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumlarının Müdürleri ile Sohbet Toplantısında Bir Araya GeldiErol Bozkurt Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumlarının Müdürleri ile Sohbet Toplantısında Bir Araya GeldiErol Bozkurt Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumlarının Müdürleri ile Sohbet Toplantısında Bir Araya Geldi

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.