ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"ERKEN ÇOCUKLUK ÇALIŞTAYI" AÇILIŞ PROGRAMI YAPILDI         Ankara merkez ilçelerinde yürütülen "Minik Seğmenlerin Kardeşliği Projesi" kapsamında; yapılacak olan "Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi Erken Çocukluk Çalıştayı" açılış programı gerçekleştirildi.

         Nevzat Ayaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans ve sergi salonunda gerçekleşen programa TEGM Erken Çocukluk Eğitimi Daire Başkanı Sayın Tuncay MORKOÇ, Ankara Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR, Müdür Yardımcılarımız Hayati KOCA, Abdurrahman TÜLÜCE, Göktan METO, Mehmet ÇALIŞKAN, Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar TÜRK, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

Program, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR'ın konuşmasıyla başladı. "Milli Eğitim Bakanlığı'mızın "2023 Eğitim Vizyonu Belgesi" doğrultusunda, toplumsal refahın artmasının ve ülkemizin sosyo-kültürel ve ekonomik sürdürülebilir kalkınmasının eğitim siteminin ilk basamağı olan okulöncesinden başladığına dikkat çeken Sayın AKPINAR: "2019 Nisan ayı itibari ile Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hayata geçirdiğimiz Minik Seğmenlerin Kardeşliği Projesi, Ankara merkez ilçelerinde bulunan tüm bağımsız anaokullarını kapsayan bir projedir." dedi.

         Projenin bağımsız anaokullarının etkinliklerini nicelik ve nitelik yönünden arttırmak, okul öncesi eğitimi özendirmek, okul öncesi okullaşma oranını yükseltmek, okullar dolayısıyla çocuklar arasında dayanışma ve beraberliği güçlendirmek gibi hedefler taşıdığını belirten Müdürümüz: "Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Vizyonu belgesi ve Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü 2019 ? 2023 Stratejik Plan Taslağındaki okulöncesi eğitim hedeflerinden doğan bu projenin; 12 Haziran 2019 tarihinde "Miniklerimiz büyüklerimizle oyunlarda buluşuyor." sloganıyla yola çıkarak doğuş etkinliğini gerçekleştirmiş bulunuyoruz." dedi

         Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR, erken çocukluk hizmetinin yaygınlaştırılması, erken çocukluk hizmetlerine yönelik bütünleşik bir sistem oluşturulması ve şartları elverişsiz gruplarda eğitimin niteliğinin artırılması gibi konu başlıklarının konuşulacağı çalıştaya katılan ve katkısı olan herkese teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

2023 Eğitim Vizyonu Belgesi erken çocukluk hedefleri doğrultusunda çalıştay moderatörü Prof. Dr. Belma TUĞRUL'un "Çocuktan Başlamak" konulu konferansı ile devam eden çalıştay açılış programı toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

26-09-201926-09-2019

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.