ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ERASMUS+ KA1 - BİREYLERİN ÖĞRENME HAREKETLİLİĞİ ALANINDA PROJE BAŞVURU SAYIMIZ HER YIL ARTIYOR

    Ankara olarak her geçen yıl daha da büyüyoruz.    
ERASMUS+ KA1  - BİREYLERİN ÖĞRENME HAREKETLİLİĞİ ALANINDA PROJE BAŞVURU SAYIMIZ HER YIL ARTIYOR

 

 

 

2020 teklif çağrısı döneminde Erasmus+ KA1 programı kapsamında okul eğitimi, mesleki eğitim ve yetişkin eğitimi alanında çalışan personelin yapılandırılmış kurslar, işbaşı eğitimler ve işe yerleştirme gibi fırsatlar aracılığıyla mesleki gelişimlerine katkı sağlamak ve kurumsal kapasitelerini geliştirmeleri amacıyla Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz  ArGe Uluslararası Projeler Birimi tarafından ilimizdeki tüm kademe ve türden okullara eğitim çalışması gerçekleştirilmiştir.

 

Eğitimler sonrasında, talep eden kurumlarımıza yüz yüze rehberlik çalışmaları da yapılarak, il genelinde kaliteli proje başvurularının  gerçekleşebilmesi için okullarımız desteklenmiştir. Erasmus+ programının son dönemi için ilimizden KA1 (Key Action-Ana Eylem) alanında toplam 544 başvuru bulunmaktadır.

 

Tüm bu çalışmalar neticesinde 2018 teklif çağrısı döneminde 374 olan başvuru sayımız, 2019 döneminde 530'a,  2020 teklif çağrısı döneminde  de 544'e ulaşmış bulunmaktadır.

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.