ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelleri Konuşarak Aşalım - Çağrı Merkezi Projesi Hayata Geçiyor

Engelliler Konfederasyonu Başkanı Av. Turan İçli ve Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Av. Suha Sağlam, Ankara Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı’yı makamında ziyaret etti.
Engelleri Konuşarak Aşalım - Çağrı Merkezi Projesi Hayata Geçiyor

Ziyaret esnasında; Engelliler Konfederasyonu ve  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından koordine edilen ‘Dezavantajlı Grupların Toplumsal Entegrasyonu ve İstihdam Edilebilirliği Hibe Programı’ çerçevesinde hazırladığı Engelleri Konuşarak Aşalım – Çağrı Merkezi Projesi hakkında bilgi alan Bardakcı, ‘Projenin istihdam garantili olması engelli vatandaşlarımızın iş hayatına daha etkin bir şekilde katılabilmelerini sağlayacaktır.’ dedi.

Proje kapsamında 140 engelli vatandaşımıza, iş güvenceli Çağrı merkezi Operatörlüğü eğitimi verileceği belirtildi. Çağrı Merkezi Operatörlüğü eğitimine ek olarak beşer gün süreyle engelli hakları, toplumsal cinsiyet, demokrasi, sivil toplum, örgütlenme konularında bilinç artırıcı eğitimler verileceği, ayrıca eğitimlere kursiyerlerin yanı sıra diğer engelli bireyler de katılabileceği ifade edildi.

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.