ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimin başkenti olan Ankara'da eğitim öğretim hazırlık çalışmaları Sayın Bakanımızın talimatlarıyla başlamıştır

Eğitimin başkenti olan Ankara'da eğitim öğretim hazırlık çalışmaları Sayın Bakanımızın talimatlarıyla başlamıştır

Bakanlığımızın "eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak "hedefinden hareketle;
Müdürlüğümüz Ankara'ya  yeni okul binaları  kazandırarak ve mevcut binaların eksiklerini gidererek hazırlık çalışmalarını hızla tamamlıyor.

Teknolojik donanımlı dersliklere, sanat atölyelerine, laboratuvarlara, geniş spor ve sosyal alanlara sahip yeni okullarımız heyecanla 12 Eylül'ü bekliyor.

Mevcut okullarımızda yapılan büyük ve küçük onarımlarla binaların fiziki sorunları gideriliyor.
Yapılan deprem güçlendirme çalışmalarıyla okullar, olası afetlere karşı tam güvenli bir eğitim ortamı haline getiriliyor.
Okullarımızın doğalgaz dönüşüm çalışmaları ile katı fosil yakıtlarının olumsuz etkileri azaltılmaya çalışılıyor.

Meslek liselerimizde;  okul sıralarından, kütüphane tasarımlarına, temizlik malzemelerinden, tarımsal üretime her alanda üretim devam ediyor. Çeşitli üretim kollarına sahip olan meslek lisesi öğretmen ve öğrencileri; okulların donatım ve tüketim ihtiyaçlarını karşılamak üzere gece gündüz tezgahlarının başında alın teri döküyor.


Okullarımızın kalbi ve öğrenciler için  yaşam alanı olarak tasarlanan  kütüphanelerimize hem yenileri eklendi hem de kitap kapasiteleri artırıldı.


Eğitimde fırsat eşitliğinin anahtarı olan okul öncesinde okullaşma oranı artarak devam ediyor.

Bir milyondan fazla öğrenciye,  onbinlerce öğretmene ev sahipliği yapan okullarımızda, şimdi iş makinalarının sesleri yerini öğrenci seslerine bırakıyor.

Okullarımızı en güçlü şekilde açıyoruz.

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.