ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Yönetimi Seminerlerinin Yeni Adresi Etimesgut ve Sincan Oldu

Eğitim Yönetimi Seminerlerinin Yeni Adresi Etimesgut ve Sincan Oldu

 

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ankara Kalkınma Ajansının desteğiyle ve okul müdürlerinin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen Yönetici Eğitimi Semineri’nin bu haftaki durağı Sincan ve Etimesgut ilçeleri.

 

23 Şubat’ ta başlayan birinci aşama eğitimi beş gün sürecek. Seminer için her iki ilçede düzenlenen açılış törenlerinde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, önemli konulara işaret etti.

 

Sincan Öğretmenevi’ ndeki konuşmasında okul müdürlerinin eğitimini neden önemsediklerini ve nasıl bir çalışma planladıklarını özetledi. Özellikle müdürlerin görevlerini yaparken kendilerini yalnız hissetmemeleri için en baştan il müdürlüğü olarak yanlarında olduklarını göstermek adına bu çalışmayı çok önemsediklerini anlattı. “ Sizinle çalışmaktan mutlu olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Biz sizinle aynı takımın oyuncuları, aynı geminin yolcularıyız. Burada bulunan arkadaşlarımın hiçbiri diğerinin rakibi değil; herhangi biriniz de diğerinden daha üstün değilsiniz. Lütfen bu gerçeğin farkında olarak ve ekip ruhuyla çalışın.”

 

Daha sonra çalışmalarında benimsedikleri vazgeçilmez düsturun altını kalın çizgilerle çizen Bozkurt “ İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” şeklinde ifade edebilecekleri anlayışın temelinde halka hizmetin yer aldığını özellikle vurguladı. Müdürlerin de bu hassasiyeti akıllarından hiç çıkartmaması gerektiğini söyledi. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdüründen başlayarak her kademedeki yöneticinin halkın hizmetinde olduğunu bilmelerini ve bu anlayışla bir ekip üyesi olarak çalışmaları gerektiğini hatırlattı.

 

Bozkurt; öğretmenlerin ve idarecilerin öğrencilerimizin akademik başarısı kadar sportif, sosyal ve kültürel alanlardaki başarılarıyla da övündükleri yeni bir anlayış geliştirmeye çalıştıklarını; sınavlara boğulan bir nesil istemediklerini, kendisiyle barışık ve mutlu bir nesil arzu ettiklerini belirtti.

 

Erol Bozkurt Etimesgut Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu’ndaki törende de özellikle okul güvenliği ve zararlı alışkanlıklarla mücadeleyi ne kadar çok önemsediklerini anlattı. “ Çocuklarımızın uyuşturucu ve diğer zararlı alışkanlıkların tuzağına çekilmeye çalışıldığını hepimiz biliyoruz. Onları bu tuzaklardan korumak açısından ne önemli sorumluluk size düşüyor. Çocuklarımıza elbirliği ile sahip çıkalım lütfen.” diye sözlerine devam etti. Öğrencilerimizi bilgisayar ve İnternet bağımlılığından uzaklaştırmaya çalışmalarını; kültürümüzün vazgeçilmezi olan geleneksel çocuk oyunlarını onlara öğretmelerini ve sevdirmelerini okul müdürlerinden rica etti. Öğrencilerin okula bağlanabilmesi için gerekli tedbirleri almalarını istedi.

 

Okul müdürlerinin her zaman öğretmenlerin ve öğrencilerin aralarında olmaları gerektiğini vurgulayan Bozkurt şunları söyledi: “ Öğretmenlerine sırtını dönen öğrencisinin ne istediğini bilmeyen müdür başarılı olamaz. Öğrencilerinizle iletişim kurmaya, onların bakış açısından okulu ve işleyişini görmeye çalışmalısınız. Onların çocuk olduğu gerçeğini aklınızdan hiç çıkarmayın.”

 

Bozkurt, konuşmasının sonunda, yapılan bütün çalışmaların başarıya ulaşmasının temel şartının katılımcıların konuyu sahiplenmeleri olduğunun altını çizdi. Seminer için emeği geçen Ankara Kalkınma Ajansına ve çalışmalara katkısı olan herkese teşekkürlerini sundu. Özellikle üniversite öğretim üyelerine, değerli birikimlerini paylaştıkları ve müdürlere yeni ufuklar açtıkları için tekrar teşekkür etti.

 

Eğitim Yönetimi Seminerlerinin Yeni Adresi Etimesgut ve Sincan OlduEğitim Yönetimi Seminerlerinin Yeni Adresi Etimesgut ve Sincan OlduEğitim Yönetimi Seminerlerinin Yeni Adresi Etimesgut ve Sincan OlduEğitim Yönetimi Seminerlerinin Yeni Adresi Etimesgut ve Sincan OlduEğitim Yönetimi Seminerlerinin Yeni Adresi Etimesgut ve Sincan OlduEğitim Yönetimi Seminerlerinin Yeni Adresi Etimesgut ve Sincan OlduEğitim Yönetimi Seminerlerinin Yeni Adresi Etimesgut ve Sincan OlduEğitim Yönetimi Seminerlerinin Yeni Adresi Etimesgut ve Sincan OlduEğitim Yönetimi Seminerlerinin Yeni Adresi Etimesgut ve Sincan OlduEğitim Yönetimi Seminerlerinin Yeni Adresi Etimesgut ve Sincan OlduEğitim Yönetimi Seminerlerinin Yeni Adresi Etimesgut ve Sincan OlduEğitim Yönetimi Seminerlerinin Yeni Adresi Etimesgut ve Sincan OlduEğitim Yönetimi Seminerlerinin Yeni Adresi Etimesgut ve Sincan OlduEğitim Yönetimi Seminerlerinin Yeni Adresi Etimesgut ve Sincan OlduEğitim Yönetimi Seminerlerinin Yeni Adresi Etimesgut ve Sincan OlduEğitim Yönetimi Seminerlerinin Yeni Adresi Etimesgut ve Sincan OlduEğitim Yönetimi Seminerlerinin Yeni Adresi Etimesgut ve Sincan OlduEğitim Yönetimi Seminerlerinin Yeni Adresi Etimesgut ve Sincan Oldu

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.