ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Yönetimi Seminerinin Yeni Durağı Keçiören

Eğitim Yönetimi Seminerinin Yeni Durağı Keçiören

 

Ankara’da görev yapan okul müdürlerinin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen  “Eğitim Yönetimi Semineri” Keçiören’deki okul müdürlerine veriliyor.

 

Ankara’daki bütün ilçelerde, görevinde kalan ve yeni atanan müdürlere verilecek olan 90 saatlik eğitim yönetimi semineri, her biri 30 saatlik eğitim döneminden oluşmak üzere üç eğitim döneminden oluşuyor. Ankara, Gazi ve Hacettepe Üniversitesi öğretim görevlilerinin eğitim vereceği seminerin birinci dönemi 5 Ocak- 27 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek.

 

Kalaba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan eğitim seminerinin açılışında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan tanıtım sunumu izlendi. Açış konuşması İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından yapılan seminerde, Bakanlığın üst düzey yöneticileri de hazır bulundu.

 

Bakanlığın değerli yöneticilerinin katılımı ve verdikleri destekle Keçiören’deki eğitim seminerini başlattıklarını dile getiren Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, 5 Ocakta başlatılan seminer programının Çankaya, Mamak ve Gölbaşı ilçelerinde tamamlandığını ve okul müdürlerinin bu eğitimden son derece memnun kaldıklarını ve bu etkinliğin Keçiören’de 140 civarında okul müdürüne de verileceğini dile getirdi.

 

Milli Eğitim teşkilatı içinde okul müdürlüğünün çok önemli bir yeri olduğunu ve temsil ettikleri kurumlar bakımından okul müdürlüklerini önemsediklerini belirten Bozkurt: “Büyük bir aile olan Milli Eğitim Bakanlığı camiasında, en değerli unsurumuz ve varlığımızın gerçek nedeni olan öğrenci ve öğretmenlerimize en yakın mesafede sizler bulunuyorsunuz. Bu gerekçeyle sizleri bir kez daha önemsiyoruz. Biz Ankara Milli Eğitime ve ona bağlı kurumlara nezaketi yerleştirme gayretindeyiz. Özellikle çalışanlarımızda verimi arttırmak için herkesi bir hizmet unsuru ve özel bir değer olarak görüyoruz. Göreve başladığım ilk günden itibaren hep söylediğim şey biz emreden ve buyuran bir Milli Eğitim Müdürlüğü olmayacağız. Biz zil çaldığında derse girecek olan öğretmenimizin işlerini kolaylaştıran ve sınıftaki öğrencilerimize eğitim öğretim ortamını en iyi şekilde hazırlama gayretinde bulunan bir kurum olacağız. Başta ben olmak üzere hepimizin tek bir görevi var öğretmenlerimizin işlerini kolaylaştırmaktır.” dedi.

 

Milli Eğitim Müdürü Bozkurt; okul müdürlerine verilen eğitim semineriyle, müdürlere her şeyi öğretmek çabası içinde olmadıklarını onlarda bir farkındalık oluşturmak istediklerini ve Ankara, Gazi ve Hacettepe Üniversitelerinden öğretim görevlilerinin verdiği eğitimle felsefi ve kuramsal boyutu, Maarif Müfettişleri ve İldeki Müdür Yardımcılarının verdiği eğitimle de bu işin pratik yönünü güçlendirmeye çalıştıklarını belirti.

 

Kalaba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan eğitim seminerinde Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim ve Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil de kısa birer konuşma yaparak seminerin tüm müdürlere faydalı olması temennisinde bulundular. 

 

Eğitim Yönetimi Seminerinin Yeni Durağı KeçiörenEğitim Yönetimi Seminerinin Yeni Durağı KeçiörenEğitim Yönetimi Seminerinin Yeni Durağı KeçiörenEğitim Yönetimi Seminerinin Yeni Durağı KeçiörenEğitim Yönetimi Seminerinin Yeni Durağı KeçiörenEğitim Yönetimi Seminerinin Yeni Durağı KeçiörenEğitim Yönetimi Seminerinin Yeni Durağı KeçiörenEğitim Yönetimi Seminerinin Yeni Durağı Keçiören

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.