ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” Ankara İli Ödül Töreni Yapıldı

“Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” Ankara İli Ödül Töreni Yapıldı

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Ankara ili ödül töreni Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda yapıldı.

 

Eğitim ve öğretimde özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığının 2012 yılından beri düzenlediği “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” sahiplerini buldu.

 

Yenilikçi uygulamaların eğitim sistemimize kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi eğitim ve öğretim imkânlarının sunulması amacıyla  başarılı çalışmalara verilen "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri”nde Batı Anadolu Bölgesinde yer alan Konya 1 kategoride, Ankara ise 7’si kurumsal; 2’si de bireysel türde olmak üzere toplamda 9 kategoride ödüle layık görüldü.

 

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerinin verildiği bir programda bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirten Ankara Vali Yardımcısı Ayhan Çiftarslan konuşmasında yenilikçi, değişimci ve insanların ufkunu açacak her türlü çalışmayı desteklediklerini belirtti.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanı İskender Okudan eğitim ve öğretimde yenilikçilik ödüllerinin verilmesinde eğitim ve öğretim alanında modern ve özgün uygulamaların kalitesinin arttırılmasını, paylaşılmasını ve sürdürülebilir hale getirilerek eğitime kazandırılmasını amaçladıklarını belirtti ve eğitim öğretimde yenilikçilik ödüllerinin verilmesi sürecini değerlendirdi.

 

Ödüle layık görülen projelerin sergilerini gezerek projeler hakkında bilgi alan Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt öğretmenlerin, öğrencilerin ve gençlerin yeni şeylerin üretilmesiyle ilgili çalışmalarını desteklediklerini ve önemsediklerini belirtti. Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı’nın eğitimde yenilikçilik ödülleriyle çok önemli bir uğraşın içinde yer aldığını ifade etti.

 

Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: “Gelişen dünyada Ar-Ge çalışmalarına verilen önem gelişmişlik düzeyinin göstergesidir ki ülkemizde de son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerinin önemli bir noktaya geldiğini görüyoruz. Bu faaliyetler yeni şeyler üreten gençlerimizin çoğalmasına yardımcı olacak ve bu gençlerimiz ülkemizi yüksek teknolojiye ulaştıracaktır.

 

Yeni nesli yeni projeler üreten, ekip çalışmasına değer veren farklı organizasyonlarda farklı düşünme tarzına sahip, analiz yeteneği gelişmiş, değişime ve yeniliklere açık bir nesle dönüştürmek istiyoruz.” dedi.

 

Ödüle layık görülen birey ve kurumların projeleri hakkında bilgi veren sinevizyon gösterisinin ardından ödül almaya hak kazanan tüm öğretmen, yönetici ve katılımcılara beratları ve plaketleri Vali Yardımcısı Ayhan Çiftarslan, Strateji Geliştirme Daire Başkanı İskender Okudan ve İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt tarafından verildi.

 

Tören toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.