ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim ve Eğitim Teknolojileri Fuarında Fatih Projesi ve EBA Tanıtıldı

Eğitim ve Eğitim Teknolojileri Fuarında, Eğitimde Fatih Projesi ve Eğitim Bilişim Ağı´nın (EBA) tanıtımı, Müdürlüğümüz tarafından yapıldı.
Eğitim ve Eğitim Teknolojileri Fuarında Fatih Projesi ve EBA Tanıtıldı

Millî Eğitim Bakanı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal Tırnakçı ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Kaleli’nin açılışına katıldığı, bu yıl ilki düzenlenen Eğitim ve Eğitim Teknolojileri Fuarında, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünü temsilen Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğü, ‘Eğitimde Fatih Projesi ve EBA’nın tanıtımlarını yaptı. Ayrıca Erasmus+ K2 stratejik ortaklığı kapsamında Müdürlüğümüzün koordinatör olarak yürüttüğü ‘Creative and Innovative Trainning Based on Digital Materials and Games’(Dijital Materyaller ve Oyun Tabanlı Yenilikçi ve Yaratıcı Eğitim) isimli projenin yaygınlaştırılması yapıldı.

Fuarda, Fatih Projesi Uygulama Sınıfında yapılan etkinlikler ziyaretçilerin dikkatini çekti. İlimizdeki okullardan öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla renklenen fuarda, Cebeci Ortaokulu’nun yaptığı kodlama ve robotik çalışmaları büyük ilgi gördü. Fuar ziyaretçileri ile birlikte; Nenehatun İlkokulu, Hun İlkokulu ve Dumlupınar Ortaokulu öğrencileri de robotik ve kodlama ile tanıştılar. Standı ziyaret eden öğrencilere yönelik bilgi yarışmaları düzenlenirken, katılımcı öğrencilere hediyeler verildi. Ayrıca fuar katılımcıları Ankara genelinde yapılacak olan “Oyunumu Kodluyorum” yarışmasına davet edildiler. Fuar alanında Fatih Projesi İl Koordinatörü Artuğ Solmaz ve eTwinning İl Koordinatörü R. Hürrem Özdurak Sıngın, Fatih projesi kapsamında yapılan çalışmalardan ve dijital çağ çocuklarının değişen ihtiyaçları üzerine yapılmakta olan projelerden bahsederek dinleyicileri bilgilendirdiler.

30-04-201730-04-201730-04-201730-04-201730-04-201730-04-2017

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.