ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Koçları, Sertifikalarını Gerçekleştirilen Törenle Aldı

Eğitim Koçları, Sertifikalarını Gerçekleştirilen Törenle Aldı

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından 2015 yılında açıklanan teknik destek kapsamında ve Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Şubesi’nin düzenlediği “Eğitim Koçluğu Eğitimi Sertifika Töreni” İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mehmet Akif Ersoy toplantı salonunda gerçekleştirildi. Altmış öğretmene altmış saatlik eğitimin verildiği seminerden sonra gerçekleştirilen Eğitim Koçluğu Eğitimi Sertifika Töreni’nde Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve katılımcılar hazır bulundu.

 

Koçluğa giriş, hedef belirleme, koçluk teknikleri, süreç yönetimi, öğrenmeyi öğrenme, koçluk süreci, koçluk uygulamaları gibi konuların yer aldığı seminerin sertifika töreninde konuşan Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt: “İnsanlar aslında değişime karşı değillerdir. İnsanların direndiği şey değiştirilmektir. Sizler kendinizi değiştirme ve geliştirme konusundaki isteğinizle öğrendiklerinizi okullarınızda bir farkındalık oluşturarak öğrencilerinize ve öğretmen arkadaşlarınıza ulaştırın.” dedi.

 

İnsan davranışlarının zamanla bilinçaltında otomatikleştiğini ve bu davranışların sorun oluşturabildiğini belirten Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt: “Kişilere yapılabilecek en iyi yardım, onları bilinçaltlarında var olan çözümlerle karşı karşıya getirmektir.”dedi.

 

Çok büyük değişiklikleri meydana getirmek adına büyük hamleler yapmak yerine başarılabilecek adımlar atmak gerektiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt: “ Başarıya ulaşmak için istikameti doğru belirlemek, hedefleri parçalara ayırarak adım adım gitmek gerekir.”dedi.

 

Katılımcıların aslında kendilerine yatırım yaptığını bundan dolayı kendilerine teşekkür ettiğini belirten Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt: “Hayatı kendi başınıza yüklenmeye kalkarsanız işler hep zor olur, siz de hep yorgun olursunuz. Onun için kategorize etmeden, farklılıklara saygı duyarak doğru insanları doğru yere doğru şekilde koyarak başarılı olabilirsiniz.”dedi.

 

Eğitim Koçluğu Eğitimi Sertifika Töreni katılımcılara sertifikalarının verilmesinden sonra fotoğraf çekimiyle son buldu.

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.