ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dünya Yürüyüş Gününde İl Müdürümüz Öğrencilerimizle Birlikte Yürüyüşe Katıldı

Dünya Sağlık Örgütü´nün fiziksel hareketliliğin sağlık açısından önemini vurgulamak amacıyla ilan ettiği 3-4 Ekim "Dünya Yürüyüş Günü" Ankara’da "Her Gün 10 Bin Adım" etkinliğiyle kutlandı.
Dünya Yürüyüş Gününde İl Müdürümüz Öğrencilerimizle Birlikte Yürüyüşe Katıldı

Etkinliğe, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ankara Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı. Etlik Kasalar’da bulunan yürüyüş parkurunda düzenlenen yürüyüş etkinliğine ilgi oldukça yoğundu.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz burada gazetecilere yaptığı açıklamada, sağlıklı yaşamak için hareketli olunması gerektiğinin altını çizerek, "Çağımızın hastalığı nedir derseniz, fazla kilodur. Çünkü, fazla kilo hastalıklara yol açıyor. 21. yüzyılı ancak sağlıklı nesillerle inşa edebiliriz. Dolayısıyla tüm okullarda, önümüzdeki dönemde spor alanında, beden eğitimi alanında çok daha etkin bir şekilde sağlıklı hayata katkıda bulunmaya çalışacağız." dedi.

 Bakan Yılmaz, konuşmasında ayrıca sağlıklı yaşam için bugünkü programlar aracılığıyla farkındalık oluşturulmasının önemine işaret ederek, şöyle devam etti: "Gereğinden fazla yük taşımamak için mutlaka kilolardan kurtulmak lazım. Fazla kilo insanı yorar, yıpratır ve yapmak istenileni yapamaz hale getirir."

Sağlık Bakanı Recep Akdağ ise, sağlıklı yaşam için düzenli fiziksel hareketin çok önemli olduğunu belirterek, her gün mutlaka 10 bin adım yürünmesi ya da 10 bin adıma muadil hareket yapılması gerektiğini ifade etti. İmkanı olanların, evde ya da spor merkezinde egzersiz yapabileceklerini söyleyen Bakan Akdağ, bunların yanı sıra yüzülebileceğini ve bisiklete binilebileceğini anlattı. Bakan Akdağ, tüm spor dalları içinde en pratik olanın yürüyüş olduğunu aktararak, fiziksel aktivitenin yapılmasını sağlığın korunması açısından önemsediklerini vurguladı.

 

Etkinliğin ardından Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Ankara Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı  çocukların da aralarında bulunduğu katılımcılarla fotoğraf çektirdi.

05-10-201605-10-201605-10-201605-10-201605-10-201605-10-2016

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.