ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Destekleme ve Yetiştirme Kursları İçin Çalışmalar Başladı: İlk Değerlendirme ve Planlama Toplantısı Yapıldı

Destekleme ve Yetiştirme Kursları İçin Çalışmalar Başladı: İlk Değerlendirme ve Planlama Toplantısı Yapıldı

“Okulları merkez alacağız.”

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı hazırlıkları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Destekleme ve Yetiştirme Kurslarıyla ilgili değerlendirme ve planlama toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’un başkanlığında, dokuz merkez ilçenin milli eğitim müdürünün katılımıyla 07 Ağustos 2015 tarihinde Yenimahalle Ankara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı.

 

Toplantının açılışında Müdür Yardımcısı M. Tayyip Kahyaoğlu tarafından Destekleme ve Yetiştirme Kurslarıyla ilgili yürürlükteki mevzuat ile Bakanlık ve Müdürlük tarafından şu ana kadar yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verildi.

 

Kahyaoğlu konuşmasına: “Bu öğretim yılında, geçen yıl edindiğimiz tecrübeler ışığında, uygulamayı daha iyi yerlere taşıyacağımızı düşünüyorum. Bakanlığımız ve Müdürlük olarak biz bu kursları çok önemsiyoruz; verimli ve faydalı olmasını da istiyoruz. Geçtiğimiz yıllarda ilkokuldan başlayarak 12. Sınıfa kadar yaptığımız özverili çalışmanın dershaneler tarafından sahiplenildiğini üzülerek gördük. Alt yapıyı biz oluşturmuş olsak da; bir yıllık bir çalışmayla sanki sınavı kazandıran sadece kendileriymiş gibi başarıyı dershanelerin sahiplenmesi, okuldaki öğretmenlerimiz ve idarecilerimizin emeklerini adeta hiçe saymak gibi oluyordu. Bu kurslarla, öğretmenlerimizin emeğinin karşılığını görmesini sağlamak istiyoruz.” sözleriyle devam etti.

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt da konuşmasında Bakanlığımızın bu konuya çok büyük bir önem verdiğini, dolayısıyla kendilerinin de çok önemsediklerini vurguladı. Bozkurt: “Bu öğretim yılında sizinle yürüteceğimiz titiz çalışma sayesinde özellikle üniversite sınavına ve TEOG sınavlarına hazırlanan öğrencilerimiz başta olmak üzere ihtiyaç duyan bütün çocuklarımıza yardımcı olacağımızı umuyorum. Ankara’nın merkezi sınavlarda Türkiye ortalamasının her zaman üstünde yer aldığını biliyoruz ama inanmış bir kadroyla bu başarıyı daha da yukarılara çıkarabileceğimizi ve kurumsal hale getirebileceğimizi düşünüyorum.

 

Müdürlük olarak, örgün ve yaygın eğitime devam eden öğrenciler ile mezun adaylara yetiştirme kursları düzenlemek için gerekli alt yapıyı kuruyoruz. Düzenlenecek kurslarda sorumluluk özellikle ilçe milli eğitim müdürlüklerinde olacak. Herhangi bir sorun yaşanmaması için her ilçenin bu işleri tek elden yürütecek bir şube müdürünü görevlendirmesini istiyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile ilgili olarak Müdür yardımcısı M. Tayyip Kahyaoğlu görevlendirilmiştir.

 

Kurslarla ilgili görevlendireceğiniz komisyonu ve öğretmenleri, bu işe inanmış kişilerden seçmenizi istiyoruz. Bu konuda tecrübeli ve birikimli arkadaşlarımızın görev alması verimliliği arttıracaktır.” diye sözlerini sürdürdü.

 

Toplantının devamında İlçe Milli Eğitim Müdürleri yetiştirme kurslarıyla ilgili geçen öğretim yılında yaptıkları ve bu yıl yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek görüş alış verişinde bulundular. Uygulamaya katkı sağlayacak olumlu örnekleri ve önerilerini sundular.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, son olarak kursların planlama ve hazırlık çalışmalarının ağustos ayının üçüncü haftasında tamamlanması gerektiğini ve konu ile ilgili tekrar toplantı yapılacağını  ifade etti ve toplantıyı sonlandırdı.

 

Destekleme ve Yetiştirme Kursları İçin Çalışmalar Başladı: İlk Değerlendirme ve Planlama Toplantısı YapıldıDestekleme ve Yetiştirme Kursları İçin Çalışmalar Başladı: İlk Değerlendirme ve Planlama Toplantısı YapıldıDestekleme ve Yetiştirme Kursları İçin Çalışmalar Başladı: İlk Değerlendirme ve Planlama Toplantısı Yapıldı

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.