ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Değerlendirme Toplantılarında Yeni Durak Pursaklar ve Yenimahalle

Değerlendirme Toplantılarında Yeni Durak Pursaklar ve Yenimahalle

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, okul yöneticileriyle bir araya gelerek okullarla iletişimi daha verimli ve etkili biçimde sürdürmek amacıyla düzenlediği değerlendirme toplantılarına Pursaklar ve Yenimahalle ilçeleriyle devam etti.

 

Pursaklar Dede Korkut Anadolu Lisesi ile Yenimahalle Şevket Evliyagil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonlarında gerçekleşen toplantılara okul müdürleriyle birlikte müdür yardımcıları da katıldı.

 

Büyük bir aile olan Milli Eğitim Bakanlığının en önemli parçası olarak gördüğü okul yöneticileriyle, bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, özlediğimiz ve bir arada olmaktan mutluluk duyduğumuz okul müdür ve müdür yardımcılarıyla hasbihal etmek ve Ankara’da eğitim yönetimi alanında kurguladığımız sistemle, takım arkadaşlarımız olan  siz değerli yöneticilerimizle etkili ve verimli çalışmaya özen gösterdiğimiz için bu toplantılarla bir araya gelmeye gayret gösteriyoruz, dedi.


Bozkurt: “Biz Başarıya Odaklanmış Bir Ekibiz”

Bozkurt, istediğiniz hedefe ulaşmak için başarılı ekipler kurmanız gerekiyor. Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizim tek amacımız var: başarıya odaklanmak. Çünkü biz başarmak istiyoruz. Gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlarken insanı merkeze alan, bireyin huzurunu ve mutluluğunu esas kabul eden, bu toprakların değerlerini ve hakkı tutup ayağa kaldıran bir ekip olabilme gayreti içerisindeyiz. Biz bunu tek başımıza yapamayız. Sizlerle birlikte başarıya odaklanmış bir ekip ruhuyla hep beraber gerçekleştireceğiz, dedi.

 

Bozkurt: “Ekip Aynı Hedefe Kilitlenmiş, Aynı Yöne Bakabilen İnsanlarla Kurulur.”

Bozkurt; sizler nasıl benim ekibimseniz, bir ailenin parçasıysak ve biz nasıl sizleri takım arkadaşı olarak görüyor, fikirlerinizi önemsiyor, sizlere söz hakkı ve değer veriyorsak; sizler de okullarınızı yönetirken müdür yardımcılarınız başta olmak üzere öğretmenleriniz, hizmetlileriniz, velileriniz ve öğrencilerinize  yani takım arkadaşlarınıza söz hakkı ve değer vererek onlarla bir ekip kurun ve yönetimi onlarla paylaşın. Ekip olabilmek için sadece bir arada bulunmak yeterli değildir. Ekip olabilmek için arada açık bir iletişimin, güvenin, şeffaflığın ve aynı yolun yolcusu olmanız gerekiyor. Ekibinizdeki farklı özelliklere sahip insanların birbirini tamamlaması ve ekip bilincini ruhunda yaşaması gerekiyor, ifadelerine yer verdi.

 

Bozkurt: “Bizim İşimiz Sizin İşlerinizi Kolaylaştırmaktır.”

Bozkurt: “Ankara’da okul merkezli bir yapıyı ve gelişimi yerleştirmeye çalışıyor, yaptığımız tüm çalışmalarla okul müdürlerini ve okulları daha da güçlü duruma getirmeye çabalıyor ve bu doğrultuda okul eksenli bir gelişimi hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Eğitim sistemimizin kalbi olarak değerlendirdiğimiz öğrenci ve öğretmenlerimiz için gerekli tüm çalışmaların üzerinde büyük bir titizlikle duruyor, sizlerin taleplerini göz ardı etmeden, sahadan gelen seslere de kulak vererek çalışmalarınızda mümkün olduğunca sizlere yakın durmaya çalışıyoruz.”


Bozkurt: “Güçlü Bir Gelecek Güçlü Nesillerle Kurulur.”

Bozkurt, okullarımızda yürütülen bilim, sanat ve spor alanlarında da öğrencilerimizin başarılı olduğunu ve projelere bu benim eserim diyerek katıldıklarını ve çocukların aslında bir mesaj verdiğini: “Bakın bu benim eserim, benim çalışmam bunu ortaya ben koydum.” dediklerini ve bu ifadelerin arkasında yatan özgüveni görebildiğini ve  bu durumun kendisini ziyadesiyle mutlu ettiğini, güçlü bir geleceğin güçlü nesillerle sağlanabileceğine inandığını belirtti ve sağlam, iradeli, ne istediğini bilen, özgüveni yüksek güçlü nesiller yetiştirmemiz gerekiyor “Gelecekte bu devleti yönetecek çocuklarımız bugün bizim sınıflarımızda, okullarımızda bunu aklınızdan çıkarmadan onlara bu tutumla yaklaşmalısınız.” dedi.

 

Konuşmasının devamında okul yöneticilerinden FATİH Projesi kapsamıyla akıllı tahtaların aktif bir biçimde kullanımını sağlamalarını, okuldaki öğretmenleriyle sürekli iletişim halinde olmalarını ve onlara EBA’yı kullanma, sınıf yönetimi ve gerekli görülen, talep edilen konularda eğitim seminerlerinin verilmesini, takviye kursları üzerinde ciddi yaklaşımlar sergilemelerini, karnelerin verileceği son güne kadar eğitim ve öğretimin aksamadan devamlılığını sağlamalarını, yıl sonunun gelmesiyle birlikte mezuniyet ve törenlerin düzenlenmesinde ailelere külfet çıkarılmaması ve  bu törenlerin okullarda ya da okul uzantısı olan birimlerde yapılması ve gerekli tüm tedbirlerin alınması hususunda ayrıca öğrenci ve öğretmenlerin sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımlarını desteklemelerini istedi.  

 

Değerlendirme Toplantılarında Yeni Durak Pursaklar ve YenimahalleDeğerlendirme Toplantılarında Yeni Durak Pursaklar ve YenimahalleDeğerlendirme Toplantılarında Yeni Durak Pursaklar ve YenimahalleDeğerlendirme Toplantılarında Yeni Durak Pursaklar ve YenimahalleDeğerlendirme Toplantılarında Yeni Durak Pursaklar ve YenimahalleDeğerlendirme Toplantılarında Yeni Durak Pursaklar ve YenimahalleDeğerlendirme Toplantılarında Yeni Durak Pursaklar ve Yenimahalle

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.