ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuklar, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar’ın Makamında

Çocuklar, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar’ın Makamında


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar makamını çocuklara devretti.


Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96. Yıldönümü ve M. Kemal Atatürk’ün yarınlarımızın teminatı çocuklara armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilen ziyarete Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, öğretmen ve minik öğrencilerden oluşan bir heyet katıldı.. Ziyarette Vali Yardımcısı Süleyman Hurrem Aksoy da hazır bulundu.


Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, ziyarette makam koltuğunu Büyükelçi Nazım Berger İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Ayşe Günaçtı’ya devretti. Devir sırasında yaptığı konuşmada; makamını çocuk Vali Ayşe Günaçtı’ya teslim etmekten dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı bu günü bayram olarak Cumhuriyetin yaşıtları olan çocuklara armağan etmesi, hiç kuşkusuz yeni ülkenin onların omuzları üzerinde yükseleceği gerçeğini göstermek içindir. Bu nedenle çocuklarımızın; barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin kıymetini bilen, vatanına ve milletine bağlı, devletinin büyüklüğüne inanan bireyler olarak yetişmeleri fevkalade önemlidir.” dedi. 


Yarınlarımızın güvencesi, geleceğin gençleri ve büyükleri olan çocuklarımızın geçmişlerinden aldıkları güçle, azim ve kararlılıkla Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni daha da yükselteceklerine ve yücelteceklerine olan inancını vurgulayan Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar: “Çocuklarımız, hepimizin ortak umudu ve geleceğidir. Bu vesileyle çocuklarımızı yetiştiren anne ve babalara, öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Hayatımıza anlam katan tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını içtenlikle kutluyorum.”dedi.


Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar’ın makam koltuğunu devrettiği Ayşe Günaçtı da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96. Yıldönümünde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Valimizi ziyaret etmekten dolayı son derece mutlu olduğunu ifade ederek: “Tüm dünya çocuklarının imrenerek baktığı bir bayrama sahip olduğumuz için bizler çok şanslıyız. Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm çocuklar için barış ve kardeşlik içinde, sağlıklı, mutlu, huzurlu ve sevdikleriyle birlikte geçirebilecekleri güzel günler diliyorum. Tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Bizlere bu günü armağan ettiği için de Atatürk’e çok teşekkür ediyorum.” dedi.


Törene katılan çocuklar ve öğretmenlerle bir süre sohbet eden Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar Vali koltuğuna daha sonra diğer öğrencileri de sırayla oturarak birer hatıra fotoğrafı çektirdi ve  çocuklara çeşitli hediyeler vererek makamından uğurladı.

22-04-201623-04-201623-04-201623-04-201622-04-201622-04-2016

22-04-201623-04-2016

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.