ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Bakan Avcı ile Kutladı

Çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Bakan Avcı ile Kutladı

 

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı’nın sabah Anıtkabir’de Mozole’ ye çelenk koymasıyla başlayan kutlamalarda büyük coşku ve heyecanın yaşanacağı daha Anıtkabir’deyken belli oldu.

 

Çelenk merasiminin ardından çocukların ve ailelerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan Avcı etrafında toplanan çocuklarla tek tek ilgilendi.

 

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Anıtkabir programının ardından , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt eşliğinde Bakanlığa gelen, bir grup öğrenciyi kabul etti.

 

Bakan Avcı, Bakanların zamanla unutulabildiğini, ancak öğretmenlerin asla unutulmadığını vurgulayarak başladığı konuşmasına: “İster dönünce öğretmenlerinize veya akşam evlerinize döndüğünüzde annelerinize, babalarınıza bir soru sorun. Soru şu; ‘Siz ilkokula giderken, benim yaşımdayken Millî Eğitim Bakanı kimdi?’ Yüzde 99 ihtimalle onlar ilkokula giderken Millî Eğitim Bakanı kimdi hatırlamayacaklar. Arkasından da şunu sorun, ‘Peki ilkokula başladığınızda 1.sınıfta öğretmeniniz kimdi’ diye sorun. Yüzde 100 hepsi öğretmenlerinin adını hatırlayacaklar. Demek ki öğretmenler unutulmuyor. Millî Eğitim Bakanları unutulabilir ama öğretmenler hiç unutulmaz. Bana sorsanız ‘Siz ilkokula başlarken Millî Eğitim Bakanı kimdi?’ diye emin olun ben de hatırlamıyorum. Ama öğretmenim Nebahat Yıldızbayrak’ ı unutmadım.” diyerek başladı. Ardından çocuklardan, Bakanlığa gelemeyen arkadaşlarına selamını iletmelerini ve bayramlarını kutladığını söylemelerini istedi.

 

Daha sonra ‘Millî Eğitim Bakanları çok sık değişiyor’ diye çok söyleniyor. Biz bugün hiç olmazsa bu şehir efsanesini doğrulayalım, diyerek espri yapan Avcı, kabulde bulunan tüm çocukları sırasıyla Bakanlık koltuğuna oturttu.

 

Bütün çocukların koltuğa oturmasını isteyen Bakan: “Her arkadaşımız bir fotoğraf çektirecek kadar Millî Eğitim Bakanı olsun. Böylece okullarınıza döndüğünüz zaman ‘Ben de Millî Eğitim Bakanı oldum’ dersiniz. Büyüdüğünüz zaman inşallah ‘Ben bir zamanlar Millî Eğitim Bakanlığı da yaptım.’ diye referans olarak kullanırsınız” diye konuşan Bakan Avcı, çocuklara Müsteşarını tanıttı.

 

Bakan Avcı’nın koltuğuna ilk oturan Mamak Yeşiltepe Ortaokulu öğrencisi Mina Geçer:  “ Bugün bayram. Bugün benim, bizim günümüz. Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. yılında sizlerle birlikte olmaktan mutluyuz, onurluyuz. Bu bayramı bize armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerini gönülden gönüle, yürekten yüreğe, kuşaktan kuşağa taşımalıyız. Tüm arkadaşlarımın bayramını kutluyor. Tüm dünya çocuklarına sesleniyorum; katılın sevincimize, dünyamız mutlulukla dolsun, bayramımız kutlu olsun” diyerek bütün çocuklara mesajını iletti.

 

Kabul sırasında; Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık, Bakanlık Basın Müşaviri Abdülkadir Özkan ve Özel Kalem Müdürü Abdülkerim Taş ile Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bazkurt da hazır bulundu.

 

Çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Bakan Avcı ile KutladıÇocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Bakan Avcı ile KutladıÇocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Bakan Avcı ile KutladıÇocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Bakan Avcı ile KutladıÇocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Bakan Avcı ile KutladıÇocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Bakan Avcı ile KutladıÇocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Bakan Avcı ile KutladıÇocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Bakan Avcı ile KutladıÇocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Bakan Avcı ile KutladıÇocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Bakan Avcı ile KutladıÇocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Bakan Avcı ile KutladıÇocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Bakan Avcı ile KutladıÇocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Bakan Avcı ile KutladıÇocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Bakan Avcı ile KutladıÇocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Bakan Avcı ile KutladıÇocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Bakan Avcı ile KutladıÇocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Bakan Avcı ile KutladıÇocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Bakan Avcı ile KutladıÇocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Bakan Avcı ile Kutladı

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.