ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya Köşkü´nde Bir İlk Daha: Başbakan Ahmet Davutoğlu 23 Nisan’ da Çocukları İlk Kez Kabul Etti

Çankaya Köşkü´nde Bir İlk Daha: Başbakan Ahmet Davutoğlu 23 Nisan’ da Çocukları İlk Kez Kabul Etti

 

Ahmet Davutoğlu 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve beraberindeki çocukları Çankaya Köşkü´nde ´Başbakan´ sıfatıyla ilk kez kabul etti.

 

Bugüne özel olarak çocuklar, Bakanların koltuklarında oturdu. Çocuk kabine üyeleriyle Bakanlar Kurulu Toplantısı yapan Davutoğlu minik Bakanlarla tek tek sohbet etti. Milli Eğitim Bakanlığı koltuğuna oturan bir çocuğa yanındaki Milli Eğitim Bakanı Avcı´yı göstererek, "Nasıl memnun musun?" diye sorarak espri yaptı.

 

Başbakan Davutoğlu, ´küçük´ Gençlik ve Spor Bakanına da ´Pek spor giyinmemişsin ama...´ diyerek takıldı.

 

Mamak Demirlibahçe İlkokulu öğrencisi Pelin Su Topraksoy bu yılın çocuk Başbakanı oldu.  Başbakan Davutoğlu’nun "Yerimi gerçek Başbakana bırakıyorum; önünüzde ceketimi ilikleyeyim." diyerek koltuğunu bıraktığı Küçük Başbakan’ın ilk mesajı ise: " Bütün çocuklar barış içinde yaşasın istiyorum." şeklinde oldu.

 

Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Topraksoy’un bir muhabirin, "Başkanlık sistemiyle ilgini ne düşünüyorsunuz?" sorusuna, tıpkı Cumhurbaşkanlığı’nda olduğu gibi  "Biz sınıf başkanımızı seçtik" cevabını vermesi gülüşmelere yol açtı.

 

Gündemdeki konuların da konuşulduğu toplantılı ziyarette espriler ve şakalar basın mensuplarını ve ziyarette hazır bulunanları güldürdü.  Oldukça neşeli bir havada başlayan ziyaret, Başbakan’ın çeşitli hediyeler verdiği misafirleriyle hatıra fotoğrafları çektirmesinin ardından yine aynı şekilde neşeyle sona erdi.

 

Çankaya Köşkünde Bir İlk Daha: Başbakan Ahmet Davutoğlu 23 Nisan da Çocukları İlk Kez Kabul EttiÇankaya Köşkünde Bir İlk Daha: Başbakan Ahmet Davutoğlu 23 Nisan da Çocukları İlk Kez Kabul EttiÇankaya Köşkünde Bir İlk Daha: Başbakan Ahmet Davutoğlu 23 Nisan da Çocukları İlk Kez Kabul EttiÇankaya Köşkünde Bir İlk Daha: Başbakan Ahmet Davutoğlu 23 Nisan da Çocukları İlk Kez Kabul EttiÇankaya Köşkünde Bir İlk Daha: Başbakan Ahmet Davutoğlu 23 Nisan da Çocukları İlk Kez Kabul EttiÇankaya Köşkünde Bir İlk Daha: Başbakan Ahmet Davutoğlu 23 Nisan da Çocukları İlk Kez Kabul EttiÇankaya Köşkünde Bir İlk Daha: Başbakan Ahmet Davutoğlu 23 Nisan da Çocukları İlk Kez Kabul EttiÇankaya Köşkünde Bir İlk Daha: Başbakan Ahmet Davutoğlu 23 Nisan da Çocukları İlk Kez Kabul EttiÇankaya Köşkünde Bir İlk Daha: Başbakan Ahmet Davutoğlu 23 Nisan da Çocukları İlk Kez Kabul Etti

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.