ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Sokağı’nda Tarihe Yolculuk Başladı

Çanakkale Sokağı’nda Tarihe Yolculuk Başladı

Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin katkılarıyla hazırlanan Çanakkale Sokağı’nın açılışı Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, Yenimahalle Kaymakamı Mustafa Dündar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Tayyip Kahyaoğlu, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyit Ahmet Kayhan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Ünlü’nün katılımıyla yapıldı.

 

Açılışta öğrencileri kurdele kesimi için protokol konuklarının yanına çağıran Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt: “ Çanakkale’de gövdesini vatanına siper ederek şehit düşen her aslan gelecek kuşaklara çok kıymetli bir zaferin gururunu yaşama fırsatı vermiştir. Bize ve gençlerimize düşen de onların aziz hatırasına sahip çıkmak ve bu çetin mücadelenin gelecek kuşaklara aktarımını sağlamaktır. Şüphesiz ki Çanakkale Zaferi dimağlarımızdan hiç çıkmayacaktır.

 

Asrına damga vuran bir hayatta kalma mücadelesidir Çanakkale. Ve asırlarca ve bin yıllarca unutulmayacaktır. Şühedanın toprağa düşmüş her bir damla kanı, bu topraklara sevdalı vatan evlatları olarak sonsuza dek yaşatacak kendini. Ve nasıl bir asır önce ‘Çanakkale Geçilmez’ dediyse atalarımız bizler de sonsuza dek ‘Bu Vatandan Geçilmez’ diyeceğiz. ”dedi.

 

Açılışın ardından Seyit Onbaşı’dan Kınalı Hasan’a, Nusret Mayın Gemisi’nden 57. Alayın hikâyesine,  kadar ‘Çanakkale Geçilmez’ ruhunu anlatan birçok çalışmanın bulunduğu Çanakkale Sokağı’nı büyük bir dikkat ve ilgiyle gezen İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, ardından okul bünyesinde düzenlenen Edebiyat Sokağı’nı ve okul kütüphanesini gezdi. 

 

Çalışmalar dolayısıyla büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt: “ Çanakkale Sokağı ve Edebiyat Sokağı çalışmaları öğrencilerimizde kendi kültürlerini tanıma ve yaşatma, tarihi değerlerine sahip çıkma konusunda farkındalık oluşturacak çalışmalar. Dilerim ki bu ve bunun benzeri çalışmalar tüm okullarımızda hazırlansın ve çocuklarımız, gençlerimiz kendi tarihleriyle, kültürleriyle, değerleriyle iç içe yaşasın. Bugün burada gördüğümüz örnek çalışmalardan dolayı emeği geçen öğrenci, öğretmen ve yöneticileri tebrik ediyorum.”dedi.  

 

13-01-201613-01-201613-01-201613-01-201613-01-201613-01-201613-01-201613-01-201613-01-2016

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.