ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bozkurt’un Etimesgut ve Sincan’da Okul Müdürlerine Mesajı: “Biz sağlıklı ve sağlam bir gençlik istiyoruz; onu da sizinle oluşturabileceğimizi biliyoruz.”

Bozkurt’un Etimesgut ve Sincan’da Okul Müdürlerine Mesajı: “Biz sağlıklı ve sağlam bir gençlik istiyoruz; onu da sizinle oluşturabileceğimizi biliyoruz.”

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, sene sonu yaklaşırken okul yöneticileriyle değerlendirmelerde bulunmak;  iletişimi ve paylaşımı daha etkili biçimde sürdürmek amacıyla düzenlenen toplantılar kapsamında Etimesgut ve Sincan’daydı…

 

01 Haziran Pazartesi günü ilk olarak Etimesgut Kooperatifler Birliği Ortaokulu’nda okul müdürü ve müdür yardımcılarıyla bir araya gelen Bozkurt, okul yöneticilerine önemli mesajlar vermeye devam etti.

 

Etimesgut İlçe MEM Tugay Gözüm’ ün açış konuşmasıyla başlayan toplantıda, İl MEM Müdür Yardımcısı M. Tayyip Kahyaoğlu da toplantıyı tertip etmekteki temel amaçlarını özetleyen bir konuşma yaptı.

 

Erol Bozkurt yaptığı konuşmada, göreve geldiği tarihten bu yana oluşturmaya çalıştıkları yönetim anlayışı ve zihniyet değişikliğinin, Ankara’da yeni ve büyük başarılara ulaşmada, yönetici, öğretmen ve öğrencilerin önünü açmaya yönelik bir çalışma olduğunu; başarıya ulaşmaya başladığını da memnuniyetle gördüğünü belirtti. Okul yöneticileriyle fırsat buldukça, dar zamanda da olsa hasbihal etmeye gayret ettiğini özellikle vurgulayan Bozkurt, “ Sizinle hasbihal etmeyi özlemişim, sizi özlemişim; burada ve sizlerle olduğum için son derece bahtiyarım.” dedi.

 

Bozkurt konuşmasına şöyle devam etti: “ Biz başarı odaklı, başarıya inanmış; öğrenen ve kendini yenileyen bir yapı oluşturma gayretindeyiz. Çalışmalarımızın meyveleri işte bu salonlarda karşımızda duruyor. Sizinle ekip arkadaşlığımızdan dolayı mutluyum; Ankara’ da bir şeyler değişiyorsa bunu sizinle birlikte başarıyoruz.”

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, Sincan’daki okul müdürleriyle Korkut Ata İlkokulu’nda yaptığı toplantıda da eğitimin kalitesini yükseltmek için yürüttükleri çalışmalardan söz etti. “ Amacımız 24 kişilik sınıflarda tam gün eğitim yapılmasını sağlayacak fiziki alt yapıyı kurmaktır. İstiyoruz ki öğretmenler, öğrencileriyle bire bir ilgilenebilsin; onları ailesi de dahil her yönüyle tanıyabilecek kadar çocuklarına zaman ayırabilsin.”

 

Bozkurt, en çok önemsediği şeyin okulları, çocukların kendilerini rahatça ifade edebildikleri ve huzurlu hissettikleri yaşam merkezleri haline getirmek olduğunu belirtti. “ Okullar huzurlu yaşam merkezleri olmalı, çocuklarımız buralara isteyerek ve koşarak gelmeli. Biz eğitim yöneticileri de ‘ z nesli’ olarak tanımlayabileceğimiz zamane gençliğinin ihtiyaç ve isteklerine cevap verebilecek eğitim sistemi ve yapısını kurmaya çalışmalıyız. Bu nedenle bizim de dinamik bir yapımızın olması şart.”

 

Her iki toplantıda da konuşmasının son bölümünde, seminer dönemi olarak adlandırılan 15 Haziran- 1 Temmuz arası dönemde Fatih Projesi ve EBA portalı kullanımına yönelik eğitimlere mutlaka yer verilmesini isteyen Bozkurt; 7- 8 Temmuz’da düzenleyecekleri Üniversiteler Tercih Fuarı’na katılımı da teşvik etmelerini hassaten rica etti.

 

Toplantıların çıkışında öğretmenler odasına geçen Bozkurt ve beraberindekiler, burada öğretmenlerle sohbet edip onların istek ve beklentilerini dinlediler. 

 

Bozkurtun Etimesgut ve Sincanda Okul Müdürlerine Mesajı: Biz sağlıklı ve sağlam bir gençlik istiyoruz onu da sizinle oluşturabileceğimizi biliyoruz.Bozkurtun Etimesgut ve Sincanda Okul Müdürlerine Mesajı: Biz sağlıklı ve sağlam bir gençlik istiyoruz onu da sizinle oluşturabileceğimizi biliyoruz.Bozkurtun Etimesgut ve Sincanda Okul Müdürlerine Mesajı: Biz sağlıklı ve sağlam bir gençlik istiyoruz onu da sizinle oluşturabileceğimizi biliyoruz.Bozkurtun Etimesgut ve Sincanda Okul Müdürlerine Mesajı: Biz sağlıklı ve sağlam bir gençlik istiyoruz onu da sizinle oluşturabileceğimizi biliyoruz.Bozkurtun Etimesgut ve Sincanda Okul Müdürlerine Mesajı: Biz sağlıklı ve sağlam bir gençlik istiyoruz onu da sizinle oluşturabileceğimizi biliyoruz.Bozkurtun Etimesgut ve Sincanda Okul Müdürlerine Mesajı: Biz sağlıklı ve sağlam bir gençlik istiyoruz onu da sizinle oluşturabileceğimizi biliyoruz.Bozkurtun Etimesgut ve Sincanda Okul Müdürlerine Mesajı: Biz sağlıklı ve sağlam bir gençlik istiyoruz onu da sizinle oluşturabileceğimizi biliyoruz.Bozkurtun Etimesgut ve Sincanda Okul Müdürlerine Mesajı: Biz sağlıklı ve sağlam bir gençlik istiyoruz onu da sizinle oluşturabileceğimizi biliyoruz.Bozkurtun Etimesgut ve Sincanda Okul Müdürlerine Mesajı: Biz sağlıklı ve sağlam bir gençlik istiyoruz onu da sizinle oluşturabileceğimizi biliyoruz.Bozkurtun Etimesgut ve Sincanda Okul Müdürlerine Mesajı: Biz sağlıklı ve sağlam bir gençlik istiyoruz onu da sizinle oluşturabileceğimizi biliyoruz.Bozkurtun Etimesgut ve Sincanda Okul Müdürlerine Mesajı: Biz sağlıklı ve sağlam bir gençlik istiyoruz onu da sizinle oluşturabileceğimizi biliyoruz.Bozkurtun Etimesgut ve Sincanda Okul Müdürlerine Mesajı: Biz sağlıklı ve sağlam bir gençlik istiyoruz onu da sizinle oluşturabileceğimizi biliyoruz.Bozkurtun Etimesgut ve Sincanda Okul Müdürlerine Mesajı: Biz sağlıklı ve sağlam bir gençlik istiyoruz onu da sizinle oluşturabileceğimizi biliyoruz.Bozkurtun Etimesgut ve Sincanda Okul Müdürlerine Mesajı: Biz sağlıklı ve sağlam bir gençlik istiyoruz onu da sizinle oluşturabileceğimizi biliyoruz.

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.