ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği Yapıyor

Beypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği Yapıyor

 

Beypazarı; Ayaş, Beypazarı, Güdül ve Nallıhan ilçelerinde görev yapan okul müdürleri için düzenlenen mesleki gelişim seminerine ev sahipliği yapıyor. Ankara Milli Eğitim Müdürlüğünün tertiplediği Eğitim Yönetimi Seminerinin ilk aşamasında taşra ilçelerdeki eğitimlerle sona geliniyor.

 

Beypazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık, 9- 13 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek seminerin açılış töreninin açış konuşmasında böyle hayırlı ve yararlı bir çalışmaya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Mevlana, Hz. Ali, Yusuf Has Hacip gibi kültür abidelerimizin yönetim ve eğitimle ilgili bazı sözlerinden örnekler vererek yöneticinin görevlerinin önemine işaret etti.

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt da konuşmasında eğitim yöneticilerini ve onların eğitimini çok önemsediklerini belirtti. “ Sizleri önemsiyoruz, eğitiminizi önemsiyoruz çünkü sizler bizim en çok üzerinde durduğumuz, eğitimin merkezine koyduğumuz öğretmenler ve öğrencilere hitap ediyorsunuz. Siz işinizde ne kadar ehil olursanız, işinizi ne kadar iyi yaparsanız hedef kitlemiz o kadar mutlu olur.” diye sözlerini sürdürdü.

 

Bozkurt, okul müdürlerine öğrencileriyle duygu bağı kurmalarını, onlar gibi düşünmeye ve onları anlamaya çalışmalarını, tavsiye etti. Sabırla, hoşgörüyle ve çok dikkatle öğrencilerine yardımcı olmaları gerektiğini anlattı. Eğitimde yeni bir yaklaşımı yerleştirmek zorunda olduklarını anlattı. Ülkemizin geleceği olarak gördüğümüz gençleri dürüst kişiler olarak yetiştirmeye çalışmalarını beklediklerini anlattı. “ Çocuklarımızın beklentilerine cevap verebilecek şekilde yönetim anlayışınızı biçimlendirmelisiniz. Onların bize ayak uydurmasını beklememeli, siz onlara ayak uydurmalısınız. Dünya hızla değişti; bugünün gençliği daha doyumsuz, elindekilerden çok çabuk sıkılıyor, durmadan yeni şeyler istiyor, hayatında yeni renkler ve desenler arıyor. Başarılı yönetici, bu isteklere her zaman hazırlıklı olan ve çevresiyle uyumlu yöneticidir.” sözleriyle beklenen yeni yönetim anlayışını özetledi.

 

Mahallenin bakkalıyla, manavıyla ve kasabıyla iletişim kurmanın; okulu ve bahçesini mahalleliye açmanın neden gerekli olduğunu anlattı. “ Okullar Hayat Olsun projemizle yapmaya çalıştığımız bu. Mahallenin gençlerine okulu açarsanız, yaptığınız etkinliklere mahallenin bütün kadınlarını dâhil edebiliyorsanız; pekâlâ onlara okulu da emanet edebilirsiniz; karşılıklı güven oluşturabilirsiniz. Mahallelinin okulu sahiplenmesi işte bu nedenle oldukça büyük önem taşıyor. Bunu sizler sağlayabilirsiniz.” diyen Erol Bozkurt, öğretmenlerin ve okul müdürlerinin istek ve önerilerine her zaman açık olduklarını ve bunları çok önemsediklerini vurgulayarak sözlerini tamamladı.

 

Açılış töreninin ardından İl ve İlçe Milli Eğitim yöneticileriyle Beypazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Nurettin Karaoğuz Vakfı Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Bozkurt, sınıflara girerek öğrenciler ve öğretmenleriyle görüştü. Öğretmenler odasında bayan öğretmenlerin Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı, onlara çiçek takdim etti. Öğretmenlerin görüş, öneri ve isteklerini dinledi. 

 

Beypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği YapıyorBeypazarı Halk Eğitim Merkezi Yönetici Eğitim Seminerine Ev Sahipliği Yapıyor

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.