ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beyaz Bayraklar Ankara’daki Okullarda Yerlerini Aldı

Beyaz Bayraklar Ankara’daki Okullarda Yerlerini Aldı

 

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında 2006 yılında imzalanan protokol çerçevesinde,  toplum sağlığını korumak, geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış nesiller yetiştirmek amacıyla düzenlenen ve sonucunda beyaz bayrak almaya hak kazanan okulların ödüllendirilmesi programı Gölbaşı Özel Nesibe Aydın Kurumları salonunda yapıldı.

 

Nesibe Aydın Okulları ve Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin halk oyunları gösterisiyle başlayan ödül töreninde Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, beyaz bayrak projesinin okullarda temizlik ve hijyenin ön planda olduğunu gösteren ve bu alanda gerekli hassasiyetlerin gösterildiği, çalışmaların yapıldığı bir proje olduğunu belirtti. Beyaz bayrak kazanan okulların bu projeye bağlı çalışmalarının düzenli olarak takip edileceğini ve 2 yılda bir denetimlerinin yapılacağını ve denetimler sonunda aynı hassasiyeti gösteren okulların beyaz bayraklı okullar olarak eğitim vermeye devam edeceğini söyledi. Beyaz bayrağı kazanmanın ve kazandığı başarıyı sürdürmenin önemli olduğunu vurgulayan Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: “ Şu ana kadar Ankara’da 1204 okul Beyaz Bayrak almaya hak kazandı. Bu sonuç bizim için son derece sevindirici bir oranken bu yıl da ilk defa Beyaz Bayrak almaya hak kazanan 213 okulumuz var. Bu verilerin oluşturduğu sonuç alkışlanması gereken bir tablodur.

 

Önümüzdeki günlerde Valimizin de talimatlarıyla Ankara’da 2003 yılından itibaren eğitime destek veren hayırseverlere bir vefa yemeği düzenlemeyi ve bu vesile ile yeni okulların yapılmasına da kapı aralamayı istiyoruz. Hayırsever kurum, kuruluş ve şahışlara  ‘Okullarımızı birlikte onaralım.’ diye onlar için hazırladığımız mektupları göndereceğiz.” dedi.

 

Vali Yardımcısı Süleyman Hurrem Aksoy da Beyaz Bayrak almaya hak kazanan tüm okulları tebrik ettikten sonra ödül almaya hak kazanan okullara ödüllerini takdim etti.

 

Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt ödül töreninde ödüllerini verdiği tüm okullardan bu ödüllerini korumalarını ve gösterdikleri başarıyı devam ettirmelerini istedi.

 

Beyaz Bayraklar Ankaradaki Okullarda Yerlerini AldıBeyaz Bayraklar Ankaradaki Okullarda Yerlerini AldıBeyaz Bayraklar Ankaradaki Okullarda Yerlerini AldıBeyaz Bayraklar Ankaradaki Okullarda Yerlerini AldıBeyaz Bayraklar Ankaradaki Okullarda Yerlerini AldıBeyaz Bayraklar Ankaradaki Okullarda Yerlerini AldıBeyaz Bayraklar Ankaradaki Okullarda Yerlerini AldıBeyaz Bayraklar Ankaradaki Okullarda Yerlerini AldıBeyaz Bayraklar Ankaradaki Okullarda Yerlerini AldıBeyaz Bayraklar Ankaradaki Okullarda Yerlerini AldıBeyaz Bayraklar Ankaradaki Okullarda Yerlerini AldıBeyaz Bayraklar Ankaradaki Okullarda Yerlerini AldıBeyaz Bayraklar Ankaradaki Okullarda Yerlerini AldıBeyaz Bayraklar Ankaradaki Okullarda Yerlerini AldıBeyaz Bayraklar Ankaradaki Okullarda Yerlerini AldıBeyaz Bayraklar Ankaradaki Okullarda Yerlerini AldıBeyaz Bayraklar Ankaradaki Okullarda Yerlerini AldıBeyaz Bayraklar Ankaradaki Okullarda Yerlerini AldıBeyaz Bayraklar Ankaradaki Okullarda Yerlerini Aldı

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.