ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Benimle Duy Projesi” Ses Veriyor

“Benimle Duy Projesi” Ses Veriyor

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında başlattıkları “Benimle Duy Projesi”ni paylaşmak için Sınav Koleji öğrencileri Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’u makamında ziyaret etti.

 

Projeyle Kemal Yurtbilir Özel Eğitim Meslek Lisesinde eğitim alan kısmen işitme engelli gençlerin engellerini kaldırmaya yönelik cihaz temin etmeyi, akranlarının sosyal kazanımlarına katkıda bulunmayı ayrıca dezavantajlı öğrencilerin eğitimlerine destek sağlamayı amaçladıklarını belirten Sınav Koleji öğrencileri:  “Kendi imkânlarımızla kısmen işitme engeli olan 20 arkadaşımıza işitme cihazı almak ve onların bu cihazlarla duymalarına katkı sağlamak bizi fazlasıyla mutlu etti ve arkadaşlarımızla aramızda bir dostluk bağı oluşmasına vesile oldu.”  dediler.

 

Projeyle Sınav Koleji öğrencileri ve Kemal Yurtbilir Özel Eğitim Meslek Lisesi işitme engelli öğrencileri arasında dostluk bağı oluşmasından ayrıca gençlerin kendi ve yakınları dışındakilere ilgi göstermesinden oldukça memnun olduğunu belirten ve projede emeği geçen öğrenci, öğretmen ve idarecilere hem projelerinden hem de ziyaretlerinden ötürü teşekkür eden Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt: “Yaptıklarıyla başkalarının hayatına dokunan sevgili gençlerimiz aklıma Şeyh Galip’in  “Hoşça bak zâtına kim zübde-i âlemsin sen /Merdüm-i dîde-i ekvân olan âdemsin sen” dizelerini getirdi. Sevgili yavrularımız âlemin özü sizlersiniz ve sizler varlıkların gözbebeği olan insansınız. Yaptıklarınızla bizlere insanın değerleriyle var olduğunu, yaşadığını ve yaşattığını gösterdiniz. Bizim özümüzde var olan, bizi biz yapan aslî değerlerimize sahip çıkarak akranlarınız olan öğrencilere el uzattınız ve aranızda bir dostluk köprüsü kurup gönül bağı oluşturdunuz. Sizlere Benimle Duy Projeniz ve projedeki tüm çalışmalarınız için tekrar teşekkür ederim.” dedi.

 

Ziyaret toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

 

18-02-201618-02-201618-02-201618-02-201618-02-2016

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.