ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, 81 İlden Gelen Öğretmenleri Kabul Etti

Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, 81 İlden Gelen Öğretmenleri Kabul Etti

Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, 81 ilden gelen öğretmenleri Çankaya Köşkü´nde kabul etti. Çankaya Köşkündeki kabule Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt da katıldı.

 

Başbakanımız Ahmet Davutoğlu konuşmalarında: “Sizlerle birlikte olmak bugün benim için onurların en büyüğü ve bugün öğretmenler günü olarak da bütün bir milletimizin saygıyla, hürmetle her zaman hayırla yad ettiği öğretmenlerimizin onur günü. Sizlerle bir arada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Öğretmenler hiçbir zaman boş gelmezler güzel hediyelerle gelirler dünyamıza.

 

Öğretmen öğrenci ilişkisinden bahsedince özellikle bir öğretmenimizden bahsetmek istiyorum. Değerli öğretmenimiz Hacer Ertan, bir şehit eşi. Şehit eşiyle Erdem Ertan´ın cenazesinde birlikteydik. Babası bir kahraman öğretmen Mehmet Bey. Eşi öğretmen. Bir şehit tasavvur edin ki hem babası öğretmen, hem eşi öğretmen ve kendisini de bu vatan için feda etmiş şehitlik mertebesine ulaşmış. Ben her şeyden önce Erdem kardeşimizin şahsında bütün şehit öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum. 90´lı yıllarda terör saldırısında bir öğretmen yakınını kaybetmiş birisi olarak da öğretmenlikle şehitliğin nasıl birbirine fedâkarlık anlamında irtibatlandığını da yakından biliyorum. Hacer Hocamızı zikretmemin sebebi de şu; o zaman şehitlerimizi uğurlarken emirlerinde olduğumuzu söyledik ama Hacer Hanımın aklı zihni Yüksekova´daki çocuklardaydı. Bıraktığı çocuklar da Hakkari´de. Onun zihninde o öğrencileri geleceğe hazırlamak vardı. Düşününüz ki o öğrencileri unutmadığını mümkünse geri dönüp orada eğitim vermek istediğini hatta eşinin de kendisine bu çocukların bize ihtiyacı var dediğini zikrettiğinde dedim ki: Bu ne asil bir millettir, bu ne asil bir hanımefendidir, bu öğretmenlerimiz ne mübarek insanlardır. Allah sizden razı olsun.

 

Burada engelli öğretmenlerimiz de var ki hepsini hürmetle selamlıyorum. Onların irfanı ve verdiği eğitim hiçbir şekilde ikame edilemeyecek kadar değerli ve derindir. Dolayısıyla zihni ve ruhi varoluşun mimarlarıdır öğretmenler" ifadelerini kullandı.

 

1 Kasım seçim akşamı Hazreti Mevlana´nın huzurunda onun "Biz bu bereketli topraklara sadece sevgi ekmeye geldik" sözüyle hitap ettiğini hatırlatan Başbakanımız Ahmet Davutoğlu: "Sizlerden de ricam nerede ve ülkemizin hangi bölgesinde olursa olsun öğretmenlik görevini ifa ederken sadece ve sadece sevgi tohumları ekin, başkaları nefret tohumları ekse de siz sevgi tohumları ekin, siz muhabbet tohumları  ekin. Başkaları bu milletin geleceğini karartmaya çalışırken sizler bu milletin geleceğini aydınlatmaya çalışın. Sizlere güvenimiz tamdır. Gelecek nesillerle kuracağınız irtibatlar öyle güçlü olmalı ki çocuklar sizin isimlerinizi sizler de çocuklarınızın isimlerini unutmasınlar. Nasıl kendi çocuklarınızın isimlerini unutmamışsanız eminim ki öğretmenlerinizin de öğretmen olarak öğrencilerinizin de isimlerini unutmazsınız." ifadelerine yer verdi.

 

Çankaya Köşkündeki yemekli kabulün ardından Başbakanımız Ahmet Davutoğlu tarafından 81 ilden gelen öğretmenlere hediyeleri takdim edildi.

 

 24-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-2015

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.