ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Başbakan Binali Yıldırım, Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak Oldu

2016-2017 eğitim-öğretim yılı dönem sonu karne dağıtım töreni Ankara Cebeci Ortaokulu´nda yapıldı.
Başbakan Binali Yıldırım, Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak Oldu

Karne dağıtım törenine Başbakan Binali Yıldırım, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Ankara Valisi Ercan Topaca, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf  Tekin, Vali Yardımcıları Ali Sözen ve Bilal Bozdemir, Altındağ Kaymakamı Erol Karaömeroğlu, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ile İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı katıldı. 

Öğrenci ve öğretmenlerle bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başbakan Binali Yıldırım, ‘Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Ankara Valisi Ercan Topaca eğitime ilişkin birçok rakam verdi; bunlar bir şeyi ifade ediyor, Türkiye büyüyor ve gelişiyor. Büyüyen, gelişen Türkiye’nin geleceği de sizsiniz, öğrencilerimizsiniz, gençlerimizsiniz. Size çok ama çok güveniyoruz. Çünkü Türkiye’nin geleceğini size emanet edeceğiz. Karne alıyorsunuz, karne almakla beraber tatili de hak ettiniz. Onun için siz artık önümüzdeki günlerde dinlenmeyi, gezmeyi tozmayı fazlasıyla hak ediyorsunuz. Çünkü bir öğretim yılı boyunca çalıştınız, ödevlerinizi yaptınız, okulunuza düzenli geldiniz, şimdi artık tatil zamanı. Hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz için çok yoğun bir dönem geçti. Artık bugün ara veriyoruz. Buradan Türkiye’nin dört bir yanında, Hakkâri’den Kırklareli’nden Sinop’tan Hatay’a yurdun her köşesinde eğitim-öğretim yapan bütün öğretmenlerimize, öğrencilerimize selam gönderiyoruz. Altındağ Cebeci Ortaokulu´ndan 18 milyon öğrencimize, 1 milyon öğretmenimize selam gönderiyoruz. Milyonlarca veliye, anneye, babaya selam gönderiyoruz.’ dedi.

Öğrencilerimize verilen karnelerin, sadece dönem boyunca yapılan çalışmaların ve gösterilen performansın neticesi olduğunu ifade eden Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ‘Bu gün okul öncesinde 1 milyon 280 bin 545, ilkokulda 4 milyon 976 bin 439, ortaokulda 5 milyon 576 bin 856 olmak üzere temel eğitimde toplam 10 milyon 570 bin 295, ortaöğretimde ise 5 milyon 698 bin 123 olmak üzere yaklaşık 18 milyon öğrencimiz karne alma heyecanı yaşıyor.  Karne, başarının değerlendirmesinde bir araçtır. Her karne güzeldir. Bir dönemden geçtiği, belli derslerin alındığını gösterir. Bunu daha da güzelleştirmek mümkündür. Bununla birlikte çocuklarınızla geçirdiğiniz güzel zamanlar, onlara göstereceğiniz ilgi, alaka ve sevgi, onların hayat karşısındaki duruşlarını belirleyecek, kendi öz güvenlerini artıracak ve ne istediğini bilen bireyler olarak yetişmelerini sağlayacaktır. Bu da en büyük kazançtır.’ dedi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğrencilere yaz tatili boyunca dinlenmeleri, aileleriyle keyifli zaman geçirmeleri ve bol bol kitap okumaları tavsiyelerinde bulunarak öğrenci, öğretmen ve velileri tebrik etti.

Cebeci Ortaokulu´nda yapılan Karne Töreni’nin açılış konuşmasını yapan Ankara Valisi Ercan Topaca, ‘Bu gün Ankara’da 953 bin 149 öğrenci ve 67 bin 969 öğretmen karne tatiline giriyor. İkili eğitim yapan okulları tekli eğitime dönüştürmek için hükümetin desteğiyle Ankara’da kampanya başlattık. Ankara’da 319 okulumuz yatırım programına alınmış durumdadır. Biz bunların önemli bir kısmının ihalesini yaptık. Eylül ayının sonuna kadar tamamının ihalesini yapmış olacağız. 2018 eğitim-öğretim döneminin sonuna kadar 319 okulu eğitime açarak hükümetimizin öngördüğü 2019 yılına kadar tekli eğitime Ankara’da geçmeyi planlıyoruz.’ dedi.  Ankara Valisi Ercan Topaca, öğrencilere yabancı dili ihmal etmemeleri, bol bol kitap okumaları ve ezbercilikten uzak durmaları tavsiyelerinde bulundu. 

Başbakan Binali Yıldırım ve beraberindeki heyet, sınıflarda öğrencilere karnelerini dağıttı.

12-06-201712-06-201712-06-201712-06-201712-06-201712-06-2017

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.