ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK VE MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR, 81 İLDEN GELEN ÖĞRETMENLERLE BİRLİKTE ANITKABİR'İ ZİYARET ETTİLER

          Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle Bakanlık yöneticileri, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR ve 81 ilden gelen öğretmenlerimizle birlikte Anıtkabir'i ziyaret ederek, çelenk sundular.  
BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK VE MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR, 81 İLDEN GELEN ÖĞRETMENLERLE BİRLİKTE ANITKABİR'İ ZİYARET ETTİLER

          Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, Bakanlık Yöneticileri, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR ve İl Yöneticilerimiz, öğretmenlerden oluşan heyetle birlikte Aslanlı Yol'dan yürüyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine geldiler. Sayın Ziya SELÇUK'un mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

          Daha sonra Misakımillî Kulesi'ne geçen Sayın SELÇUK, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı: "Başöğretmenimiz Aziz Atatürk, Milletimizin dimağına ışık tutan öğretmenlerimizin '24 Kasım Öğretmenler Günü' vesilesiyle huzurlarınızdayız. Vatan evlatlarının istikbali için eğitim ve öğretimin her aşamasında, milletimizle beraber, hiçbir zorluk karşısında yılmadan, sabır ve metanet içinde bu kutlu eğitim yürüyüşümüzü sürdürmeye eğitime gönül veren tüm öğretmenler olarak kararlıyız."

          Milletin bahşettiği yüce görevi, millet ve tüm insanlık için ilim ışığında sürdürmeye, tüm gayret ve gücüyle devam edeceklerini belirten Selçuk, şunları kaydetti: "Yeni nesli, öğrenimin her aşamasında verimli, etkili ve başarılı kılmak için süratle gerekli bilgi ve tecrübelerle donatma bilincindeyiz. Cumhuriyetimizin bizlerden aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür fertler beklediğinin idrakindeyiz. Gücümüzü, yüce milletimizin ve aziz şahsınızın tarihe damga vuran kararlılığından almaktayız. Ruhunuz şad olsun."

         Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR, daha sonra Anıtkabir merdivenlerinde öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çektirdiler.

24-11-202024-11-202024-11-202024-11-2020

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.