ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakanımız Nabi Avcı 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders Zilini Çaldı

Bakanımız Nabi Avcı 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders Zilini Çaldı

2015-2016 eğitim öğretim yılı Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın öğrenci ve öğretmenlerle birlikte Atatürk Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ilk ders zilini çalmasıyla başladı.

 

Halk oyunları ekibinin Kırşehir yöresini sergilediği sunumlarıyla başlayan programın açılış konuşmasını Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar yaptı.  Ankara’da 2015-2016 eğitim öğretim yılına yeni umutlar ve heyecanlarla azimli bir başlangıç yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Vali Kılıçlar yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisiyle başladığı konuşmasında: “Eğitime değer vermek ve eğitimi olmazsa olmazlar listesinin ilk sırasına yazmak çağdaş toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından birisidir. Bizler Ankara Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü olarak insanın en değerli varlık, sevginin en hünerli güç, bilginin en yenilmez kuvvet, emeğin en yüce değer, eğitimin en vazgeçilmez hizmet olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. Yeni eğitim öğretim yılında eğitim meşalesinin başkentimizin semalarını daha da aydınlatması için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Ankara’da eğitim ve öğretime yeni başlayan 62 bin 1.sınıf öğrencimiz başta olmak üzere 915 bin öğrencimizin ve 62 bin öğretmenimizin sorumluluğunu büyük bir gururla taşıyor, eğitimde başarılı olmak, kaliteyi arttırmak, öğrenci öğretmen ve velilerimizin eğitimle ilgili sıkıntılarını ortadan kaldırmak adına da var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

 

Yeni bir eğitim-öğretim yılına başlama heyecanını yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bine yaklaşan öğretmenin taşıdığını ifade eden Bakan Avcı: “Her yeni eğitim öğretim yılı Milli Eğitim camiası için yeni hayaller, taze ümitler demektir. Her zamanki heyecanımızla yeni eğitim öğretim yılının hepimize, eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

 

Eğitimin, hükümetin en öncelikli konuları arasında yer aldığına, gençleri hayata, yükseköğretime ve bir mesleğe en iyi şekilde hazırlamanın da en önemli görevleri arasında olduğuna vurgu yapan Bakan Avcı: “Ama asıl görevimiz, mutlu olmayı bilen, başkalarını mutlu edebilen bireyler yetiştirmektir.” dedi.

 

FATİH Projesi kapsamında okullara genişbant internet erişimini sağladıklarını sınıflara etkileşimli tahtaların kurulduğunu ve öğrencilere tablet bilgisayar dağıtıldığını anlatan Bakan Avcı: “ FATİH Projesi bazılarının zannettiği gibi sadece bir donanım projesi, tablet bilgisayar dağıtım projesi değildir. Çok kapsamlı bir içerik projesidir. Bu kapsamda bu yıl Eğitim Bilişim Ağını (EBA) yeniden ve yeni bir mimari ile tasarladık ve internet üzerinden başta öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz olmak üzere bütün milletimizin hizmetine sunduk. EBA bugün dünyanın en büyük eğitim erişim portalı haline gelmiştir. Bu nedenle FATİH projesi sadece bir donanım değildir, aynı zamanda çok köklü bir içerik projesidir.” dedi. 

 

Mesleki ve Teknik Eğitime büyük önem verdiklerini, halkımızın tabiriyle bu okullarda okuyan öğrencilerin bileklerinde altın bilezik olduğunu ve mesleki ve teknik lise mezunlarının yükseköğretime geçişteki katsayı uygulamasını kaldırıldıklarını dile getiren Bakan Avcı övünerek söylemek isterim ki lisedeki öğrencilerimizin yaklaşık yarısı, mesleki ve teknik ortaöğretim okullarında eğitim görüyor. Bu oran, OECD ortalamasının üzerindedir, dedi.

 

Konuşmasının ardından eğitim öğretim yılını başlatan ilk ders zilini öğrenci, öğretmen ve katılımcılarla birlikte çalan Bakan Avcı; okulu, derslikleri ve atölyeleri gezdi. Atölyelerde öğrencilerle birlikte hoş vakit geçirip onların uygulamalarına eşlik etti ve öğrencilere okumaları için kitap hediye etti.

 

Atatürk Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki programda Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yanı sıra Bakanlığımız Müsteşarı Yusuf Tekin, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Vali Yardımcısı Süleyman Hurrem Aksoy, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Yıldırım, Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ile çok sayıda öğrenci, öğretmen ve veli katıldı.

 

Bakanımız Nabi Avcı 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders Zilini ÇaldıBakanımız Nabi Avcı 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders Zilini ÇaldıBakanımız Nabi Avcı 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders Zilini ÇaldıBakanımız Nabi Avcı 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders Zilini ÇaldıBakanımız Nabi Avcı 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders Zilini ÇaldıBakanımız Nabi Avcı 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders Zilini ÇaldıBakanımız Nabi Avcı 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders Zilini ÇaldıBakanımız Nabi Avcı 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders Zilini ÇaldıBakanımız Nabi Avcı 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders Zilini ÇaldıBakanımız Nabi Avcı 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders Zilini ÇaldıBakanımız Nabi Avcı 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders Zilini ÇaldıBakanımız Nabi Avcı 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders Zilini ÇaldıBakanımız Nabi Avcı 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders Zilini ÇaldıBakanımız Nabi Avcı 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders Zilini Çaldı

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.