ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakan Avcı İkinci Yarıyıl Açılışıyla Birlikte Okul Sütü Programını da Başlattı

Bakan Avcı İkinci Yarıyıl Açılışıyla Birlikte Okul Sütü Programını da Başlattı

 

Ankara Çankaya İlkokulu’nda, 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ikinci yarıyılın ve ‘Okul Sütü Programı’ nın başlaması nedeniyle tören düzenlendi.

 

Açış konuşmasını Ulusal Süt Konseyi Başkanı Harun Çallı’nın yaptığı törende konuşan Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, yeni dönemin öğretmen, öğrenci, veliler için hayırlı, mutlu ve huzurlu olmasını diledi. Yeni atanan 15 bin öğretmene de Milli Eğitim camiasına katılımlarından dolayı ‘hoş geldiniz’ diyen Bakan, esprili bir şekilde: “Başbakan açıkladı, ´kuru üzümler nerede?´ diye merak ediyorsunuzdur. Kuru üzümlerin dağıtımına ilişkin çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah Mart ayı sonunda o programı da yürürlüğe koyabileceğimizi ümit ediyoruz.” diyerek sözlerini sürdürdü. Nabi Avcı, kısa konuşmasının sonunda servis şoförlerine ve servis görevlilerine hem bir ricada hem de uyarıda bulundu. Emanet aldıkları çocukları güvenli bir şekilde servislere bindirmeleri ve sağ salim ailelerine teslim edilmeleri konusunda gerekli titizliği göstermelerini istedi.

 

Spor Salonundaki törenin ardından Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’un da aralarında bulunduğu protokol mensupları süt dağıtımı için sınıflara geçti. Süt dağıtımı sırasında çok neşeli olduğu görülen Bakan Avcı ve Milli Eğitim Müdürü Bozkurt çocuklarla şakalaştı, yakından ilgilendiler.

 

Bakan Avcı, süt dağıtımı sırasında çocuklarla ve basın mensuplarıyla sohbet etti. Bazı haberleri çocukları ve ailelerini strese sokacak şekilde verdiklerini belirttiği basın mensuplarına hitaben: "Sınav maratonu falan yok; biz SBS’yi kaldırdık çocuklar normal yazılılarına girecekler, çocuklarımızı telaşlandırmayalım. Öyle maraton filan gibi laflarla çocukları strese sokmayalım. Onun için çok dramatik ifadelerle öyle ´tatil bitti, sınavlar başladı´ gibi şeylerle çocuklarımızı strese sokmayalım.” dedi.

 

Avcı, öğrencilere, kar yağınca ne yapacaklarını sordu; öğrencilerden ‘Oynayacağız, kayacağız, tatil yapacağız ve kardan adam yapacağız…’  cevaplarını alınca: "Çok çok kar yağarsa ve okula gelemeyecek gibi olursak, yollar çok kaygan olursa o zamanda okulları tatil edebiliriz. Ama her kar yağdığında da tatil etmeyeceğiz." diye minikleri uyarmış oldu.

 

Çankaya İlkokulu’nda İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’un ev sahipliği yaptığı Okul Sütü Dağıtımı ve dönem açılışı için düzenlenen törene Bakan Avcı’nın yanı sıra Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Erkan Kandemir, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu da katılıp kısa birer konuşma yaptılar. MEB Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Müsteşar Yardımcıları Salih Çelik, Yusuf Büyük, Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık ile Sağlık Bakanlığı,  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan üst düzey yöneticiler de Avcı’yı törende yalnız bırakmadılar.

 

Bakan Avcı İkinci Yarıyıl Açılışıyla Birlikte Okul Sütü Programını da BaşlattıBakan Avcı İkinci Yarıyıl Açılışıyla Birlikte Okul Sütü Programını da BaşlattıBakan Avcı İkinci Yarıyıl Açılışıyla Birlikte Okul Sütü Programını da BaşlattıBakan Avcı İkinci Yarıyıl Açılışıyla Birlikte Okul Sütü Programını da BaşlattıBakan Avcı İkinci Yarıyıl Açılışıyla Birlikte Okul Sütü Programını da BaşlattıBakan Avcı İkinci Yarıyıl Açılışıyla Birlikte Okul Sütü Programını da BaşlattıBakan Avcı İkinci Yarıyıl Açılışıyla Birlikte Okul Sütü Programını da BaşlattıBakan Avcı İkinci Yarıyıl Açılışıyla Birlikte Okul Sütü Programını da BaşlattıBakan Avcı İkinci Yarıyıl Açılışıyla Birlikte Okul Sütü Programını da BaşlattıBakan Avcı İkinci Yarıyıl Açılışıyla Birlikte Okul Sütü Programını da BaşlattıBakan Avcı İkinci Yarıyıl Açılışıyla Birlikte Okul Sütü Programını da BaşlattıBakan Avcı İkinci Yarıyıl Açılışıyla Birlikte Okul Sütü Programını da BaşlattıBakan Avcı İkinci Yarıyıl Açılışıyla Birlikte Okul Sütü Programını da BaşlattıBakan Avcı İkinci Yarıyıl Açılışıyla Birlikte Okul Sütü Programını da BaşlattıBakan Avcı İkinci Yarıyıl Açılışıyla Birlikte Okul Sütü Programını da BaşlattıBakan Avcı İkinci Yarıyıl Açılışıyla Birlikte Okul Sütü Programını da BaşlattıBakan Avcı İkinci Yarıyıl Açılışıyla Birlikte Okul Sütü Programını da BaşlattıBakan Avcı İkinci Yarıyıl Açılışıyla Birlikte Okul Sütü Programını da BaşlattıBakan Avcı İkinci Yarıyıl Açılışıyla Birlikte Okul Sütü Programını da BaşlattıBakan Avcı İkinci Yarıyıl Açılışıyla Birlikte Okul Sütü Programını da BaşlattıBakan Avcı İkinci Yarıyıl Açılışıyla Birlikte Okul Sütü Programını da Başlattı

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.