ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakan Avcı Görme Engelli Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak Oldu

Bakan Avcı Görme Engelli Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak Oldu

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı 2. Yarıyıl Karne Dağıtım Töreni Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı’nın katılımıyla Yenimahalle Mitat Enç Görme Engelliler Ortaokulunda yapıldı.

 

Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı, törende öğrencilere hem karne hem de görme engelliler için hazırlanan Daisy kitap okuma/dinleme ve ses kayıt cihazı dağıttı. Bakanlığımız tarafından FATİH Projesi ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) çerçevesinde görme engelli öğrencilerimize verilen "Daisy kitap okuma, dinleme ve ses kayıt cihazları" ile görme engelli öğretmen ve öğrencilerimize hem sesli okuma yapabilecekleri hem de diledikleri zamanda ve ortamda EBA’da yer alan eğitsel içeriklere ulaşabilecekleri ve teknolojinin olanaklarından faydalanabilecekleri imkanlar sağlanmaya çalışılıyor.

 

Bütün öğrenci, öğretmen ve velilere iyi tatiller dileyen ve tatilde öğrencilerin güzelce dinlenmelerini ve eğlenmelerini isteyen ve böylelikle önümüzdeki ders yılına daha iyi hazırlanmış olacaklarını belirten Bakan Avcı: “Tüm öğretmen ve yöneticilere özellikle teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın ve gençlerimizin yetiştirilmesinde büyük gayret gösterdikleri için özellikle başta öğretmenlerimiz olmak üzere okul müdürlerine, yardımcılarına, il ve ilçe milli eğitim müdürlerine, müdür yardımcılarına, şube müdürlerine ve Bakanlık Merkez Teşkilatı çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. İyi bir tatili hak ettiniz, hepinize iyi tatiller diliyorum.” dedi.

 

Kötü olan karnelerin önce kendisine, sonra öğretmene, daha sonra öğrenciye ait olduğunu belirten Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, iyi olan karnelerin ise önce öğrenciye, sonra öğretmene, daha sonra kendisine ait olduğunu belirtti. Karne dağıtımından sonra veliler ve öğretmenlerle bir araya gelen ve onlarla sohbet eden Bakan Avcı görme engeli olan öğretmenlere de ses kayıt cihazlarından hediye etti.

  

Yenimahalle Mitat Enç Görme Engelliler Ortaokulunda yapılan törene Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yla birlikte Bakanlık Müsteşarı Yusuf Tekin, Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Bakanlık üst düzey yöneticileri ve Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt katıldı.

 

Bakan Avcı Görme Engelli Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak OlduBakan Avcı Görme Engelli Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak OlduBakan Avcı Görme Engelli Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak OlduBakan Avcı Görme Engelli Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak OlduBakan Avcı Görme Engelli Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak OlduBakan Avcı Görme Engelli Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak OlduBakan Avcı Görme Engelli Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak OlduBakan Avcı Görme Engelli Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak OlduBakan Avcı Görme Engelli Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak OlduBakan Avcı Görme Engelli Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak OlduBakan Avcı Görme Engelli Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak OlduBakan Avcı Görme Engelli Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak OlduBakan Avcı Görme Engelli Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak OlduBakan Avcı Görme Engelli Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak OlduBakan Avcı Görme Engelli Öğrencilerin Karne Sevincine Ortak Oldu

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.