ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bağımsızlık Kahramanı Mehmet Akif Ersoy ve İstiklâl Marşı Gençlerimizin Tuvalinde Canlandı

Bağımsızlık Kahramanı Mehmet Akif Ersoy ve İstiklâl Marşı Gençlerimizin Tuvalinde Canlandı

 

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Bağımsızlık Kahramanı Mehmet Akif Ersoy” konulu resim yarışması sonuçlandı. Yarışmada ilk üç dereceyi alan ve teşvik ödülüne layık görülen eserler Başkent Öğretmenevi salonunda sergilendi.

 

Resim yarışmasında Elmadağ Hasanoğlan Atatürk Fen Lisesi öğrencisi Esma Karakaya birinciliği elde etti. İkinci Çankaya Mehmet Kaplan Sosyal Bilimler Lisesi’nden Simge Ergün, üçüncü ise Sincan Fatih Anadolu Lisesi öğrencisi Elif Aslaner oldu.

 

“Bağımsızlık Kahramanı Mehmet Akif Ersoy” konulu kompozisyon yarışmasında birinci Altındağ İnönü Anadolu Lisesi’nden Burcu Ekinci, ikinci Polatlı Anadolu Lisesi’nden Sueda Karadeniz, üçüncü ise Çankaya Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Mehmet Furkan Onay oldu.

 

Her iki kategoride de dereceye giren öğrenciler Başkent Öğretmenevi konferans salonunda düzenlenen 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programında günün anlamına uygun olarak “Safahat”  ile ödüllendirildi.

 

Yarışmaya katılan öğrencilerimizi tebrik ediyor; yetişmelerinde emeği geçen ailesini ve öğretmenlerini kutluyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz. 

 

Bağımsızlık Kahramanı Mehmet Akif Ersoy ve İstikll Marşı Gençlerimizin Tuvalinde CanlandıBağımsızlık Kahramanı Mehmet Akif Ersoy ve İstikll Marşı Gençlerimizin Tuvalinde CanlandıBağımsızlık Kahramanı Mehmet Akif Ersoy ve İstikll Marşı Gençlerimizin Tuvalinde Canlandı

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.