ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ayaş’ta Z Kütüphane Açılışı Yapıldı

Ayaş’ta Z Kütüphane Açılışı Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Ayaş Belediyesi’nin katkılarıyla hazırlanan öğrenci, öğretmen ve velilerimizin kullanımına sunulacak olan Ayaş Bünyamin İlkokulu Z-Kütüphanesinin açılışı  yapıldı.

 

Okuma kültürünün geliştirilmesi için bilgisayardan elektronik eğitim materyallerine, internetten zeka oyunlarına kadar birçok materyallerin bulunduğu z-kütüphanenin (zenginleştirilmiş kütüphane)  açılışına  MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yayımlar Daire Başkanı Ercan ŞEN, Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, Ayaş İlçe Kaymakamı Ahmet Başbaydar, Ayaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Ziya Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, veliler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Z kütüphanelerin bilinen kütüphanelerden farklı olduğunu, bu kütüphanelerin çocuklara okulu ve okumayı sevdirmeyi amaçladığını belirten Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt: “Z kütüphanede; temel ve güncel eserler, zeka geliştirici ve öğrenmeye yardımcı oyunlar, satranç masaları ve yapbozlar da bulunuyor. İnternet bağlantısının da bulunduğu bu kütüphanelerde öğrenciler ödevleri için araştırmalarını da yapabiliyorlar.”dedi.

 

Okula çok güzel bir kütüphane kazandırıldığını ifade eden Milli Eğitim Müdürü Bozkurt, bunda emeği geçenleri tebrik ettiğini  belirtti.

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.