ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ASELSAN MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİNDEN TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ

ASELSAN MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİNDEN TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ

 

ASELSAN MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİNDEN TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ..

ASELSAN Ram Games Takımı eğitici dijital oyunlar tasarlayıp, tasarladığı dijital oyunları hedef kitlesi olan gençlere ve çocuklara ücretsiz bir şekilde ulaştırmayı, eğlendirirken öğretmeyi hedeflemektedir.  ASELSAN Ram Games Takımı; ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerinden oluşan bir dijital oyun tasarım takımıdır. Ram Games takımı bu seferki projesi 'ND Sımulator' afet simülasyonu projesi ile TEKNOFEST 2023'te "İnsanlık Yararına Teknoloji Afet Yönetimi" kategorisinde 1.'lik derecesini ve aynı zamanda 'En İyi Sunum' ödüllerini almaya hak kazanmıştır.

'ND Sımulator' projesinde hedef kitleye afet anında, öncesinde ve sonrasında neler yapmaları ve neler yapmamaları gerektiği anlatılmıştır. Oyun içerisinde deprem, yangın, çığ, heyelan gibi doğal afetlere yer verilmiştir.

Bizlere bu gururu yaşatan öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

04-05-2023

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.