ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"ARKADAŞ", Çocuklarımızla Buluştu

          Bakanlığımız tarafından hazırlanan "Arkadaş" adlı yaz etkinlik ve oyun kitapları, Ankara'da, Müdürümüz Turan Akpınar ile çocuklarımıza ulaşmaya başladı.  


           Her sınıf  için özel içeriklerle hazırlanan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaklaşık 5 milyon 230 bin ilkokul öğrencimize ücretsiz olarak verilecek olan "Arkadaş" adlı yaz etkinlik ve oyun kitapları, Ankara'da Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan Akpınar önderliğinde Yenimahalle Şehit Süleyman Can İlkokulu'nda öğrencilerimize dağıtılmaya başlandı.

         TRT'ye ve haber ajanslarına açıklama yapan Turan Akpınar, tüm ilkokul öğrencilerimize "Arkadaş" kitabının eksiksiz olarak ulaştırılacağını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: 'Daha önceki yıllarda velilerimiz, çocuklarının eğitimden kopmaması açısından ders tekrarı yapmalarını öğrencilerimizden isterlerdi, biz de  bunu tavsiye ederdik. Bir taraftan da çocuklarımız oyunlar oynamak isterlerdi. Bu yıl bakanlığımızca bu anlamda farklı bir çalışma yapılmış oldu ve bakanlığımız eliyle böyle bir  kitap hazırlandı ve Sayın Bakanımız Ziya Selçuk liderliğinde takip edildi. Böylece hem ders tekrarı hem de içerisinde birçok etkinlik ve oyun barındıran "Arkadaş"  kitaplarımız çocuklarımıza ulaşmış oldu.'.

          Fiziki mesafeye ve maske önlemlerine uyularak gerçekleştirilen kitap dağıtım etkinliği, Müdürümüz Turan Akpınar'ın yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle yaptığı söyleşinin ardından son buldu.

08-07-202008-07-202008-07-2020

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.